درآمد امسال دولت از صنعت خودرو چقدر است؟

درآمد مالیاتی خودرو برای دولت

اجزای سرفصل مالیات‌های غیرمستقیم در دو بخش کلی مالیات بر کالاها و خدمات و مالیات بر واردات تعیین می‌شود. بررسی بخش‌های مالیاتی بخش مالیات بر کالاها و خدمات در لایحه بودجه سال آینده حاکی از آن است که شماره‌گذاری و نقل و انتقال اتومبیل درآمدی بیش از یک‌هزار و ۸۳۹ میلیارد تومان برای دولت خواهد داشت. 
به این ترتیب، براساس لایحه بودجه سال ۱۳۹۶ در بخش شماره‌گذاری خودرو یک‌هزار و ۱۰۶ میلیارد تومان مالیات در سال آینده پرداخته می‌شود. در رابطه با نقل و انتقال خودرو نیز ۷۳۳ میلیارد تومان مالیات برآورد شده است.

این در شرایطی است که در قانون بودجه سال ۱۳۹۵ در رابطه با نقل و انتقال خودرو ۷۴۳ میلیارد تومان و شماره‌گذاری خودرو ۷۷۱ میلیارد تومان مالیات مصوب شده بود. اما عملکرد مالیاتی ۸ ماهه ابتدای امسال حاکی از آن است که ۳۸۱ میلیارد تومان نقل و انتقال اتومبیل و ۶۳۶ میلیارد تومان شماره‌گذاری خودرو برای دولت درآمد ایجاد کرده است.

پیش‌بینی‌های پژوهشگران بیانگر آن است که در سال‌جاری میزان تحقق مالیات نقل و انتقال خودرو ۶۵۴ میلیارد تومان و شماره‌گذاری خودرو ۸۴۸ میلیارد تومان باشد. به اعتباری، این دو بخش درآمدی بالغ بر یک‌هزار و ۵۰۲ میلیارد تومان عاید دولت خواهند کرد.
 
خودرو سال آینده چقدر درآمد ایجاد می‌کند؟
 

منبع: خبرآنلاین

باز نشر: اخبار ایران و جهان ممتاز نیوز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *