درخواست مایکروسافت از HTC برای نصب ویندوز روی گوشی‌های اندرویدی

گرد آوری توسط گروه فن آوری اطلاعات پایگاه اینترنتی خبری ممتاز نیوز

از زمانی که ویندوز فون وارد بازار جهانی شده است حدود سه سال می‌گذرد که البته باید توجه داشت این سیستم‌عامل موبایلی طی دوره زمانی یاد شده پیشرفت‌های فراوان کرده است. اگرچه سهم ویندوز فون از دو سیستم‌عامل اندروید و iOS در بازار جهانی کمتر است، اما مایکروسافت هم‌اکنون تلاش می‌کند بستری فراهم سازد تا ویندوز فون موفقیت‌های بیشتری در بازار جهانی دستگاه‌های الکترونیکی همراه به دست آورد و موفقیت آتی خود را در بازار جهانی تضمین کند.
 
به گزارش گروه خبرها خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، یکی از این اقدامات مایکروسافت مذاکرات تازه این شرکت بزرگ نرم‌افزاری با شرکت HTC به عنوان یکی از بزرگترین تولیدکنندگان گوشی‌های ویندوزی در جهان است.
 
مایکروسافت از شرکت HTC درخواست کرده است تا سیستم‌عامل ویندوز فون را روی گوشی‌های کنونی اندرویدی خود نصب کند تا گوشی‌های هوشمند عرضه شده توسط این شرکت هر دو سیستم‌عامل را به همراه داشته باشند و کاربران هر زمان که می‌خواهند از مزایای سیستم‌عامل دیگر بهره‌مند شوند و فعالیت‌های خود را بین دو سیستم‌عامل انتقال دهند.
 
با توجه به اینکه هم‌اکنون بعضی از رایانه‌های لوحی با دو سیستم‌عامل متفاوت روانه بازار می‌شوند، مایکروسافت از HTC درخواست کرده است تا گوشی‌های هوشمند اندرویدی خود را به این صورت عرضه کند.
 
شرکت مایکروسافت به‌ازای هر گوشی ویندوزی که در شرکت HTC تولید می‌شود و همچنین به‌ازای اعطای هر مجوز نرم‌افزاری مخصوص ویندوز فون، رقمی را از شرکت HTC دریافت می‌کند. اما این شرکت نرم‌افزاری به منظور افزایش هرچه بیشتر علاقمندی HTC به اقدام یاد شده اعلام کرد که برای ساخت گوشی های تازه با دو سیستم‌عامل همزمان، پولی را بابت نصب ویندوز روی این گوشی‌ها دریافت نمی‌کند.
 
در اختیار داشتن سیستم‌عامل ویندوز فون روی گوشی هوشمند اندرویدی به این معنی خواهد بود که کاربران بدون آنکه یک گوشی ویندوزی را در اختیار داشته باشند، می‌توانند از مزایای سیستم‌عامل ویندوز فون بهره‌مند.

ایستنا
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *