درخواست ۱۱ کشور از وزارت نیرو برای همکاری در بخش آب و برق

پنجشنبه ۲۲ تیر – ۱۲:۱۰:۰۲ ب.ظ

نظرات شما ارسال به دیگران چاپ بدون عکس چاپ با عکس
نظرات شما ارسال به دیگران چاپ بدون عکس چاپ با عکس

در همایش رایزن های اقتصادی و بازرگانی مطرح شد؛

بزرگنمایی:  

خبرگزای آریا- رایزن های اقتصادی و بازرگانی سفارتخانه های ۱۱ کشور در تهران، توسعه همکاری های دوجانبه با جمهوری اسلامی ایران را در بخش آب و برق خواستار شدند.
به گزارش سرویس اقتصادی آریا،  در همایش یکروزه رایزن های اقتصادی و بازرگانی سفارتخانه های خارجی مقیم تهران که در محل ستادی وزارت نیرو برگزار شد، نمایندگان کشورهای ژاپن، الجزایر، ارمنستان، ونزوئلا، سوریه، کنیا، عمان، قطر، تونس، زیمبابوه و آفریقای جنوبی از جمهوری اسلامی ایران خواستند تا زمینه همکاری های خود را در بخش های آب، آب و فاضلاب، برق و انرژی در این کشورها گسترش دهد.
در این همایش، مدیرکل دفتر برنامه ریزی های کلان آب و آبفای وزارت نیرو با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران در زمینه سد سازی دارای مقام سوم جهانی است و در این صنعت به خودکفایی کامل رسیده است، گفت: جمهوری اسلامی آمادگی دارد تا فعالیت های خود را در بخش سدسازی در کشورهای مختلف توسعه دهد.
مهندس “سیداسدالله اسدالهی” ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران همکاری بسیار خوبی در بخش های آب و برق و انرژی با کشورهای مختلف جهان داشته و هم اکنون نیز در کشورهای آسیایی و آفریقایی پروژه های مختلفی در دست اجرا دارد.
وی با بیان اینکه هم اینک طرح های آبی بزرگی که اجرای آنها در جهان کم نظیر است از جمله پروژه انتقال آب به طول ۷۰۰ کیلومتر به دست مهندسان و متخصصان ایرانی در کشور در دست اجراست، گفت: هم اکنون با کشورهای پرشماری در بخش آب همکاری داریم و آماده هستیم تا در صورت تمایل، همکاری های خود را در این زمینه با دیگر کشورها نیز گسترش دهیم.
وی از برگزاری نمایشگاه بین المللی برق در آبان ماه سال جاری و نمایشگاه بین المللی آب در دی ماه امسال در محل دایمی نمایشگاه های بین المللی تهران خبر داد و از فعالان و شرکت های داخلی و خارجی صنعت آب و برق دعوت کرد تا با حضور در این نمایشگاه ها، از نزدیک با تجهیزات جدید صنعت آب و برق و توانمندی های جمهوری اسلامی در این بخش آشنا شوند.
رییس هیات مدیره شرکت صانیر نیز با بیان اینکه این شرکت هم اکنون حدود یک میلیارد دلار پروژه در دست اجرا یا در حال قرارداد در خارج از کشور دارد، گفت: پیمانکارانی همچون ایران ترانسفو، قدس نیرو، کنتورسازی ایران، مشانیر و … با این شرکت همکاری داشته و پروژه های موفقی در عراق، افغانستان، ارمنستان، پاکستان‌، عمان، سوریه و اتیوپی اجرا کرده اند.
مهندس “مسعود حجت” ادامه داد: شرکت صانیر در مناطقی مانند بغداد، اربیل، سلیمانیه و … دارای دفتر است و آمادگی داریم تا همکاری های خود را با دیگر کشورها نیز گسترش دهیم.
معاون دفتر روابط بین الملل وزارت نیرو نیز به ارایه خلاصه ای از سابقه همکاری وزارت نیرو با کشورهای دعوت شده در این همایش پرداخت و اعلام کرد: زمینه های همکاری با کشورهای شرکت کننده جهت تحقق طرح ها و پروژه هایی که قرار است به انجام برسد، فراهم شده است و کشورهای حاضر در همایش آمادگی دارند تا نسبت به عقد قرارداد در زمینه های صنعت آب و برق با شرکت های ایرانی به منظور همکاری های تخصصی، ‌فنی و اجرایی در این صنعت اقدام کنند.
“عدنان قارونی” افزود: این کشورها خواستار گسترش همکاری های ایران در زمینه های اقتصادی به ویژه صنعت آب و برق در عرصه های بین المللی هستند.

کد خبر: ۲۰۱۲۰۷۱۲۱۲۱۰۰۲۶۷۶


خبرگزاری آریا

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ