درصورت کاندیداتوری «سیدمحمد خاتمی»، عارف کناره‌گیری می‌کند

۲۸م اسفند ،

aref.jpg

رییس ستاد انتخاباتی محمدرضا عارف گفت: آقای عارف بر تصمیم خود مبنی بر کناره‌گیری از انتخابات در صورت کاندیداتوری خاتمی ایستاده است.

جعفر توفیقی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ضمن تایید اعلام رسمی کاندیداتوری محمدرضا عارف، معاون اول دولت اصلاحات، اظهار کرد: آقای عارف تجربه بسیاری در مسایل مدیریتی و سیاسی کشور دارد و کارنامه روشنی از خود به جای گذاشته است. با توجه به تحلیلی که ایشان دربارهٔ مسایل مختلف فرهنگی سیاسی اجتماعی و اقتصادی دارند تشخیص داده‌اند که می‌توانند در جهت بهبود اوضاع کشور مثمر ثمر باشند و لذا تصمیم گرفتند در انتخابات حضور یابند.

وی با اشاره به تاکید عارف مبنی بر کناره‌گیری از انتخابات در صورت کاندیداتوری سیدمحمد خاتمی افزود: با توجه به اینکه آقای خاتمی تصمیم خود را موکول به شرایط کرده‌اند و هر وقت صلاح بدانند تصمیم خود را اعلام خواهند کرد و با توجه به زمان محدودی که تا انتخابات باقی مانده است،‌ آقای عارف تصمیم گرفته‌اند که وارد صحنه شوند اما ایشان بر تصمیم خود یعنی کناره‌گیری از انتخابات در صورت کاندیداتوری آقای خاتمی ایستاده‌اند و با توجه به شرایط تصمیم لازم را خواهند گرفت.

توفیقی تصریح کرد: در جریان اصلاحات تلاش بر این است که اجماع حاصل شود چرا که تعداد بسیار نامزدها، در مجموع به صلاح نیست و سبب شکسته شدن آرا می‌شود. هر چند تکثر نامزدها از سویی مثبت ارزیابی می‌شود اما در عرف انتخاباتی، این تکثر چندان به صلاح نیست و مطمئنا در ادامه تعداد نامزدهای ریاست جمهوری محدودتر خواهد شد.

وی در پاسخ به اینکه آیا در صورت به اجماع رسیدن اصلاح‌طلبان آقای عارف به نتیجه اجماع تمکین خواهد کرد؟ گفت: زمان رسیدن به اجماع متاسفانه کمی طولانی شد البته رایزنی‌ها در میان اصلاح‌طلبان ادامه دارد و آقای عارف به نتیجه اجماع قائلند.

انتهای پیام


ایسنا
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *