درمان افسردگی با تحریک مغز

سهشنبه ۱۶آبان به نقل از منبع ذکر شده در انتهای خبر در پورتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است

سلامت > تحقیقات– دانشمندان با استفاده از تحریک مغزی به روش تازهی برای درمان افسردگی دست یافتند

به گزارش تفسیری ایرنا، دانشمندان می‌گویند تحریک مغز با یک جریان ضعیف الکتریکی می‌تواند افسردگی را به طور موثری درمان کند.

محققان دانشگاه ˈنیو سوات ولزˈ می‌گویند: آنها در این مطالعه ملاحظه نمودند که نیمی از افراد شرکت نماینده با این روش تازه به طور موثری بهبود یافتند.

در این روش درمانی که یک شکل غیر تهاجمی تحریک مغزی است یک جریان ضعیف برق از طریق الکترودهایی که به جمجمه متصل می‌شوند از قسمت جلوی مغز عبور داده می‌شود.

همچنین در طول این درمان بیمار بیدا و هوشیار نگاه داشته می‌شود.

در این مطالعه دانشمندان ۶۴ بیمار مبتلا به افسردگی را که از دو درمان پیشی افسردگی سودی نبرده بودند مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند.

بیماران روزی ۲۰ دقیقه برای مدت شش هفته جریان‌های ضعیف برقی دریافت می‌کردند.

محققان گفتند: نتیجه این روش تازه بسیار بهتر از چیزی بود که اول به نظر می‌رسید . در این روش درمانی بیمارانی که درمان آنها راحت به نظر می‌رسید مورد مطالعه قرار نگرفتند.

به گفته آنها، نتیجه این روش درمانی بسیار متحیر نماینده بود به طوری که ۸۵ درصد از بیماران تحت درمان بهبود قابل توجهی یافتند و بیماری آنها پس از سه ماه عود نکرد.

آنها افزودند: نتیجه این تحقیق نشان داد که دریافت جریان‌های ضعیف الکتریکی برای شش هفته بسیار بهتر از دست کم سه هفته است بنابراین بهتر است که این درمان در یک دوره طولانی‌تر به کار برده شود.


RSS

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ