درمان لکنت زبان آسان‌تر شد

سلامت > تحقیقات– محققان دانشگاه می‌سی‌سی‌پی موفق به ابداع یک دستگاه منحصربه فرد شده‌اند که می‌تواند زندگی افراد دچار لکنت زبان را تغییر دهد

به گزارش ایسنا، این دستگاه پروتز به اندازه یک تلفن همراه بوده و توسط پل گوگانز، گرگ اسنایدر و دوایت وادل در پی تشخیص اسنایدر که خود از لکنت زبان رنج می‌برد، از گفتار روان‌تر در زمان لمس گلو در زمان صحبت ابداع شده است.

وی دریافت که با لمس لرزش گلو در زمان صحبت، یک بازخورد گفتار لمسی دریافت شده که به شکل قابل توجهی لکنت زبان را کاهش می‌دهد.

این دستگاه قابل جابه جایی بوده و استفاده از آن بسیار ساده است که اینها ویژگی‌های مهمی به شمار می‌رود؛ چرا که دیگر درمان‌های رفتاری برای لکنت بسیار شدید بوده و به تمرکز زیاد نیاز دارند.

نمونه پیش‌ساخت این دستگاه اخیرا در نشست ۲۰۱۲ انجمن علوم اعصاب در نیواورلئان ارائه شده است.

این دستگاه می‌تواند یک جایگزین امیدبخش برای درمان‌های خسته‌کننده پیشین باشد که به طور روزانه و آسان برای کاربران قابل استفاده است.

اگرچه این دستگاه، لکنت را درمان نمی‌کند، اما به کاربر در کاهش تناوب آن کمک کرده و می‌تواند کیفیت زندگی وی را افزایش دهد.

این تیم قصد دارند تا این دستگاه پروتز را در یک برنامه درمانی جامع برای تامین بهتر نیازهای روزمره افراد دچار لکنت مورد استفاده قرار دهند.

حدود یک درصد از جمعیت جهانی از مشکل لکنت زبان برخوردار بوده از کمبود جایگزین‌های مناسب طولانی مدت موثر برخوردارند.

اگرچه این دستگاه هنوز در مرحله ساخت و آزمایش بوده، اما منافع بالقوه آن برای افراد دچار لکنت کاملا روشن است.


RSS

تا این لحظه ۳نظر ثبت شده
 1. حاکان گفت:

  من ۱۳ سالمه از ۹ سالگی لکنت زبان دارم چون بازی ترسناک می کردم از وقتی این بازی هارو نکردم استرسم کم شده ولکنت زبانم هم همین طور لکنت زبان از استرس میا و بهترین راه درمان ان تمرکز ومدیتیشن است

 2. وحید گفت:

  با سلام و خسته نباشید می خواستم بدونم آیا این دستگاه پروتز قابل دسترس است و می شود آنرا تهیه کرد.

 3. لنکنت زبان یک مرض روانی است که انسان اکثرا از سن کوچکی به آن دچار میشوند . واز بعض شان خوب میشود و از بعضی تا اخر عمر باقی میماند . گفت:

  من یک جوان ۲۳ ساله هستم از سن ۶ سالگی تا اکنون لکنت دارم در اوایل زیاد بود ولی بعلاً یک کمی کم شده ولی زمانیکه با کسی حرف میزنم یک کم لکنت دارم ولی زمانیمکه با خود
  گپ بزنم یا آهنگ بخوانم یا در حضور مردم در استیژ صحبت کنم لکنت ندارم . بعضی اوقات کوشش میکنم با لکنت مبارزه کنم و بعد از چند روز دو باره خسته میشوم .

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *