دریافت بیش از ۱۱۰۰ اثر در بخش‌های مختلف جشنواره فیلم مقاومت

سینما و تلویزیون > جشنواره
دوازدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت و دفاع مقدس پس از ۲۰ سال دوباره در استان کرمان برگزار می‌شود و بیش از ۱۱۰۰ اثر در بخش‌های مختلف کشور دریافت شده است.

به گزارش فارس، دوازدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت و دفاع مقدس پس از ۲۰ سال دوباره در استان کرمان برگزار می‌شود و بیش از ۱۱۰۰ اثر در بخش‌های مختلف کشور دریافت شده است.

این جشنواره قرار است در ۸ کشور جهان نیز برگزار شود.

قائم‌مقام دبیر جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت گفت: تاکنون تعاملات خوبی با کشورهای مختلف در زمینه سینمای مقاومت به وجود آمده که نشان می‌دهد همان‌گونه که انقلاب ما پایه و اساس مقاومت در جهان است این جشنواره نیز اساس جشنواره‌های مقاومت و دفاع مقدس در دنیا محسوب می‌شود.

وی در ادامه اظهار داشت: در هر دوره‌ای که جشنواره توقف داشته است و یا با تاخیر برگزار شده شاهد افت کیفی و کمی آثار سینمای دفاع مقدس بوده‌ایم.

صنعتی افزود: دغدغه فیلمسازان و هنرمندان ما مانند ملت ما مسئله دفاع مقدس است و محور و رکن اصلی سینمای ملی ما سینمای دفاع مقدس از جنبه کادرسازی و تولید آثار است.

قائم مقام دبیر جشنواره بین‌المللی فیلم دفاع مقدس گفت: فیلمسازان و اهالی سینمای مقاومت از ۱۵۱ کشور در دوازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت به میزبانی استان کرمان شرکت دارند.

وی ادامه داد: تاکنون ۴۰۷ اثر در بخش آفتاب حقیقت به دبیرخانه جشنواره رسیده است.

به گفته وی ۲۷ اثر سینمایی، ۸۰ اثر سینمایی و ویدیویی، ۵۷ عنوان فیلم کوتاه، ۱۸۱ اثر مستند، ۵۷ اثر در بخش جلوه‌گاه نور و ۳۲۷ فیلمنامه با عنوان قلم‌طلایی به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است که مجموعا بیش ۱۱۰۰ اثر برای این دوره دبیرخانه جشنواره رسیده است.

قائم مقام دبیر دوازدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت از پیش‌بینی برنامه‌های جانبی این جشنواره خبر داد و افزود: برگزاری کارگاه‌های آموزشی، تمهیدات زیرساخت‌های سینمایی شهر کرمان، حضور کارگردانان برجسته سینمای دفاع مقدس و برپایی نمایشگاه عکس و کتاب از دیگر برنامه‌های درنظر گرفته شده خواهد بود.

وی گفت: همچنین پس از افتتاح این جشنواره در کرمان، فیلم‌های جشنواره در سایر استان‌های کشور نیز به نمایش در خواهد آمد.

وی همچنین گفت: برگزاری جشنواره فیلم مقاومت به دلیل حساسیت‌ها، رویکردهای موضوعی، دغدغه‌ها و گستره تاثیرگذاری آن بسیار سخت‌تر از جشنواره فیلم فجر است.

به گفته وی در این جشنواره فیلم‌هایی با دیدگاه ضد آمریکایی، ضدصهیونیستی و ضد تفکر استکبار جهانی را شاهد خواهیم بود.

وی گفت: جشنواره همزمان در ۶۴ شهر مرزی کشور نیز برگزار می‌شود.


RSS

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *