دریافت فرانشیز در برنامه پزشک خانواده کاهش مراجعات بی‌مورد را به‌دنبال دارد

۳۰ام بهمن به نقل از منبع ذکر شده، در پرتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است
ممتاز نیوز : رئیس کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس، با تأکید بر اینکه دریافت فرانشیز در طرح پزشک خانواده سبب کاهش مراجعات بی‌مورد به پزشک خانواده می‌شود، گفت: بر اساس تصمیمات مسئولان این وزارتخانه، امکان دریافت ۱۰ درصد فرانشیز از بیماران مراجعه‌کننده به پزشکان خانواده وجود دارد.

به گزارش ممتاز نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت بهداشت ؛ دکتر حسینعلی شهریاری با یادآوری پیشنهادات مطرح شده از سوی وزارت بهداشت، درمان وآموزش ‌پزشکی دربارهٔ دریافت فرانشیز از بیماران در طرح پزشک خانواده، گفت: بر اساس تصمیمات مسئولان این وزارتخانه، امکان دریافت ۱۰ درصد فرانشیز از بیماران مراجعه‌کننده به پزشک خانواده وجود دارد.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی، با اعلام اینکه تاکنون گزارشی دربارهٔ اصلاحات در طرح پزشک خانواده به مجلس ارائه نشده است، افزود:‌ به‌‌طور حتم این تغییرات باید به تأیید کمیسیون بهداشت و درمان مجلس هم برسد.

وی با بیان اینکه بر اساس‌برنامه‌ریزی‌های انجام شده قرار است که طرح پزشک خانواده همراه با دریافت فرانشیز در یک استان به صورت پایلوت اجرایی شود، تصریح کرد: هنوز این اقدام وزارت بهداشت، درمان و آموزش‌پزشکی برای دریافت هزینه از بیماران، بعد کشوری و ملی ندارد، از این‌رو این تصمیمات تنها جنبه آزمون و خطا دارد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با تأکید بر اینکه دریافت فرانشیز در طرح پزشکان خانواده سبب کاهش مراجعات بی‌مورد به پزشکان خانواده می‌شود، گفت: به طور حتم باید به‌صورتی برنامه‌ریزی شود تا تنها بیماران واقعی به پزشکان مراجعه کنند.

شهریاری دربارهٔ فواید اجرای کامل طرح پزشک خانواده٬ توضیح داد: با اجرای این طرح٬ خدمات درمانی کشور مدیریت می‌شود و مراجعات مستقیم مردم به پزشکان متخصص و فوق تخصص تنها با ارجاع پزشک خانواده میسر خواهد بود، به همین سبب با محدود شدن مراجعات مردم به متخصصان جلوی هزینه‌های بی‌مورد نیز گرفته می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه اعتبارات برنامه پزشک خانواده باید در لایحه بودجه سال آینده دولت به صورت واقعی دیده شود، افزود: به‌طور حتم بودجه برنامه پزشک خانواده باید واقعی و سهل‌الوصول باشد.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی به ایکانا گفت: در صورتی که اشخاص در طرح پزشک خانواده ثبت‌نام نکنند، مجبور می باشند در آینده به بیمارستان‌های خصوصی مراجعه و مبالغ هنگفتی را خرج بیماری خود کنند.

منبع: ممتاز نیوز
باز بازنشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *