در ایام نوروز کودکان را از خوردن شیرینی منع کنید

۲۴م اسفند به نقل از منبع ذکر شده، در پرتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است
ممتاز نیوز: یک جراح دندانپزشک با بیان اینکه شست و شوی دهان با آب ساده به میزان ۳۰ درصد از پوسیدگی دندان پیشگیری می‌کند، گفت: در ایام دید و بازدید می‌توانید بلافاصله پس از خوردن شیرینی، دندان کودک را با آب ساده شست‌وشو دهید.

دکتر میترا برادران در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه در ایام دید و بازدید نوروزی کودکان بیش از ایام عادی شکلات و شیرینی مصرف می‌کنند، گفت: در این ایام می‌توان با رعایت نکاتی ساده از پوسیدگی دندان پیشگیری کرد.

وی با تاکید بر اینکه تعداد دفعات خوردن شیرینی نقش مهمی در تشدید میزان پوسیدگی دندان دارد، گفت: به کودکان باید آموزش داد به جای خوردن به طور مثال ۱۰ شکلات در چند نوبت بهتر است این تعداد را در یک یا دو نوبت مصرف کنند تا مدت زمان کمتری دندان‌ها به شیرینی آغشته شود.

این جراح دندانپزشک با بیان اینکه باید بلافاصله پس از خوردن مواد شیرینی دندان‌ها تمیز شود، گفت: مسواک زدن دندان‌ها بلافاصله پس از خوردن مواد شیرینی جایز نیست زیرا سبب سایش این موارد بر سطوح دندانی می‌شود و بهتر است مسواک زدن را به ۲۰ دقیقه پس از صرف مواد شیرینی به تعویق انداخت.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه شست‌وشوی دهان با آب ساده به میزان ۳۰ درصد از پوسیدگی دندان پیشگیری می‌کند، گفت: در ایام دید و بازدید می‌توانید بلافاصله پس از خوردن شیرینی، دندان کودک را با آب ساده شست‌وشو دهید.

برادران افزود: بهتر است مادران در ایام نوروز و حتی در سفر، مسواک کودک را در کیف دستی خود به همراه داشته باشند، حتی در راه و در ماشین می‌توانند دندان‌های کودک را به راحتی با مسواک تمیز کرده تا به سادگی از پوسیدگی دندان‌ها پیشگیری کنند.

منبع: ممتاز نیوز
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *