در دوران بارداری زیبایی خود را حفظ کنید

۳۰م دیماه ،

با توجه به این مطلب در دوران بارداری زیبایی خود را حفظ کنید…..

موی سر:برای حفظ سلامتی و بارداری بدون خطر، بسیاری از پزشکان پیشنهاد می کنند کە موی خود را در دوران بارداری خصوصاً در سه ماهه اول حاملگی رنگ نکنید. دکتر جانت گراف (متخصص پوست در کالج پزشکی مانت سینایی در نیویورک) می گوید: رنگ مو می تواند از طریق پوست سر جذب بدن شود. به همین سبب می توانید بجای رنگ مو از حنا یا رنگ های طبیعی کە مواد شیمیایی در آنها بکار نرفته استفاده کنید. در صورتی کە بخواهید فقط قسمتی از موی خود را «های لایت» کنید و اینکار را با دقت تمام و بصورتی انجام دهید کە با پوست سر شما تماسی نداشته باشد، در اینصورت اینکار بی خطراست.

صورت :بهتر است در دوران بارداری کمتر از مواد آرایشی استفاده کنید. بیشتر داروهای مصرفی برائ از بین بردن اکنه(جوش های ریز بر روی صورت یا دیگر نقاط بدن) شامل موادی است کە ممکن است، جنین شما را به خطر بیاندازد. از کرم های موضعی کە در آن ترکیبات ویتامین A وجود دارد، استفاده نکنید. از مصرف داروهای خوراکی مثل تتراسایکلین و انواع کرم ها بدون نسخه پزشک، برائ درمان اکنه اجتناب کنید. کرم های ضد آفتاب (غیر شیمیایی) نه تنها برائ بانوان باردار خوب، بلکه ضروری است.

گردن: در بعضی عطرها از مواد شیمیایی استفاده شده است کە می تواند برائ سلامتی بانوان باردار و جنین آنها مضر باشد. معمولاً بر روی برچسب عطرها می توان از مواد شیمیایی مورد استفاده در آنها با خبر شد.
در هرصورت بهتر است بجای استفاده از عطرهای ساخته شده با مواد شیمیایی از عصاره یا روغن های طبیعی کە از گل ها و گیاهان خوشبو گرفته شده است، استفاده کنید. بعلاوه پوست خانم های باردار ممکن است در زمان حاملگی از حساسیت بیشتری برخوردار باشد و عطر محبوب آنها احتمالاً در این زمان بسیار قوی یا نفرت انگیز بنظر برسد. بنابراین در هر صورت قبل از استفاده بهتر است عطر مورد نظر خود را کمی امتحان کنید.

دست ها: اگرچه بانوان باردار «مانیکوریست» همیشه در معرض مواد مضر می باشند، اما باید بیشتر مراقب خود باشند. انجام هرچند یکبار مانیکور نمی تواند برائ سلامتی آنها مشکل ساز باشد. سعی کنید ابزار مورد استفاده خود را بهمراه داشته باشید و تا حد ممکن از لاک زدن ناخن خود اجتناب کنید، زیرا به احتمال بسیار برائ ساخت آنها از مواد شیمیایی زیان آور استفاده شده است.

سینه ها و شکم: برائ همسران هیچ چیزی زیباتر از شکم در حال رشد بانوان باردار آنها نیست. نگرانی آنها بروز علایم کشیدگی پوست شکم ودیگر نقاط بدن شماست و به دنبال راهی موثر برائ جلوگیری از بروز و یا درمان آن می باشند.معمولاً پمادهایی کە تضمین کننده سلامتی و زیبایی پوست می باشند در این دوره مورد استفاده قرار می گیرند. این پمادها ممکن است سالم و آرامبخش باشند ولی پزشکان معتقدند کە تنها چیزی کە از بسیار شدن اثرات کشیدگی بر روی بدن خانم های باردار پیشگیری می کند، ژن آنها است. پمادها و لوسیون های پیشگیری از این علایم برائ آرام سازی پوست های خشک و خارش آن بسیار مناسب است.

کمر و پشت: یک ماساژ خوب نه تنها برائ بانوان باردار مناسب است بلکه بر انجام آن نیز تاکید شده است. دکتر برینسون از بیمارستان پرسپتیرین نیویورک می گوید: تمامی روش ها برائ ماساژ در زمان بارداری مناسب است، ولی حتماً به شخصی کە شما را ماساژ می دهد بگویید کە باردار میباشید، سبب آن این است کە بعد از سه ماهه اول شما نباید بیش از چند دقیقه به پشت خود بخوابید و بعضی از روش های ماساژ و همچنین بعضی از روغن ها در انجام ماساژ، نباید مورد استفاده قرار گیرد. در این حالت استفاده از بالش برائ پشتیبانی از بدن بهتر از تخت های مخصوص ماساژ است . در هر حال متخصصین در امر ماساژ بانوان باردار، برائ استفاده از روغن های بی ضرر در این دوران و بهترین روش ها برائ انجام ماساژ بانوان باردار آموزش های لازم را دیده اند.

پاها: دست کم دو روش بدون ضرر برائ از بین بردن موهای زاید پاها در دوران بارداری وجود دارد کە استفاده از تیغ و موم است ( درصورتی کە شما این کارها را قبل از بارداری انجام داده اید و از بی خطر بودن آن برائ خود مطمئن میباشید). در مورد برداشتن موهای زاید بوسیله لیزر در زمان بارداری تحقیقات کافی انجام نشده است، بنابراین انجام آن در این دوره پیشنهاد نمی شود و همچنین استفاده از مواد شیمیایی برائ از بین بردن این موها نیز در دوران بارداری ممکن است زیان هایی داشته باشد. اگر شما برائ این کار از روش پدیکور استفاده می کنید از انجام رفلکسولوژی اجتناب کنید زیرا بعضی از نقاط حساس در ناحیه کف پا ، در این دوران تحریک کننده می باشند. برائ آرامش بخشیدن به خستگی و کوفتگی پاهای خود می توانید از لوسیون های آرام کننده استفاده کنید.

باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ