در دولت سیزدهم، ۷۷۰۰ مگاوات به ظرفیت نیروگاه‌های حرارتی اضافه شد

معاون راهبری تولید شرکت برق حرارتی گفت: ظرفیت نیروگاه‌ها در اوج مصرف برق تابستان سال آینده از طریق ارتقای توان تولید واحد‌های گازی و رفع محدودیت تولید واحد‌های بخاری، ۶۳۰ مگاوات افزایش خواهد داشت.

در دولت سیزدهم، ۷۷۰۰  مگاوات به ظرفیت نیروگاه‌های حرارتی اضافه شد

به گزارش ممتاز نیوز، ناصر اسکندری، معاون راهبری تولید شرکت برق حرارتی در مراسم تجلیل از خورشیدبانان گمنام (زحمتکشان تولید نیروی برق کشور) درخصوص شرایط نیروگاه‌ها برای تامین برق  گفت:  تابستان سال گذشته نیروگاه‌های حرارتی با ۹۸ درصد آمادگی و امسال ۶۲۲ واحد تولید برق حرارتی کشور  در تابستان با ضریب آمادگی ۹۹.۱ درصدی در مدار تولید قرار گرفتند.

اسکندری با تاکید بر اینکه در مدت زمان فعالیت دولت سیزدهم بیش از هفت هزار و ۷۰۰ مگاوات به ظرفیت نیروگاه‌های حرارتی کشور افزوده شده است، گفت: این اقدام از طریق سنکرون ۴۰ واحد جدید نیروگاهی به ظرفیت پنج هزار و ۷۰۰ مگاوات و ارتقای توان واحد‌های گازی و رفع محدودیت تولید واحد‌های بخاری به ظرفیت دو هزار مگاوات محقق شده است.

معاون راهبری تولید شرکت برق حرارتی اضافه کرد: برنامه ریزی شده تا برای تامین برق پایدار در اوج مصرف تایبستان سال آینده بالغ بر ۱۱۰ هزار مگاوات تعمیرات واحد‌های تولید برق حرارتی در دستور کار قرار گیرد.

وی گفت: برای پیک تابستان سال آینده در تلاش هستیم ۱۶۹ مگاوات از طریق ارتقای توان تولید واحد‌های گازی و ۴۶۰ مگاوات از طریق رفع محدودیت تولید واحد‌های بخاری به ظرفیت نیروگاه‌های کشور بیفزایم.

معاون راهبری تولید شرکت برق حرارتی در پایان تاکید کرد: با تلاش تمامی پرسنل صنعت نیروگاهی درصددیم تا پیک تابستان سال آینده را با آمادگی بالاتری نسبت به سالیان گذشته و با موفقیت سپری کنیم.

انتهای پیام/


ایران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ