در دیدار ظریف با بشار اسد چه گذشت؟

به گزارش گروه وبگردی ممتاز نیوز:

ظریف در دیدار با اسد:ژنو ۲ ظرفیتی بین‌المللی برای حل بحران سوریه است.

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان صبح امروز (چهارشنبه) در دیدار با بشار اسد رییس‌جمهور سوریه آخرین تحولات روابط دوجانبه و موضوعات مهم منطقه به ویژه بحران سوریه را مورد بحث و تبادل نظر قرار داد.
وزیر امور خارجه کشورمان با ابلاغ سلام رییس‌جمهوری اسلامی ایران، به رییس‌جمهور سوریه، آمادگی کشورمان برای توسعه همکاری‌های اقتصادی، سیاسی و فرهنگی فیمابین را مورد تاکید قرار داد.

وزیر امور خارجه با تشریح روند سیاسی به وجود آمده به دنبال مذاکرات هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران و گروه ۱+۵، بر دیدگاه اصولی ایران دربارهٔ مبارزه با افراط‌گرایی، خشونت و فتنه‌های مذهبی در منطقه تاکید کرد و افزود: برای حل بحران سوریه باید بر پایه واقع‌بینی و از طریق گفت‌وگوی سیاسی به سمت رسیدن به راه‌حل حرکت کرد.

وی افزود: اجلاس ژنو ۲ ظرفیتی سیاسی و بین‌المللی برای حل بحران سوریه است که برگزاری موفقیت‌آمیز آن می‌تواند از استمرار کشتار انسان‌های بی‌گناه و افراطی‌گری جلوگیری کند.

بشار اسد رییس‌جمهور سوریه نیز در این دیدار با ابلاغ سلام به رییس جمهور کشورمان و تاکید بر اهمیت روابط دوجانبه، اقدامات دولت سوریه در زمینه مبارزه با خشونت، افراط‌گرایی و فتنه مذهبی را تشریح کرد و از مواضع ثابت جمهوری اسلامی ایران در حمایت از مردم سوریه تشکر و قدردانی کرد.


سایت ممتاز|خبر ممتاز
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *