در سردی بازار گوشی های هوشمند; سونی و HTC جایگاه خود را ارتقا دادند

۱۲ تیرماه به نقل از منبع ذکر شده، در پرتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است

بازار گوشی های هوشمند کمی در ماه های آپریل و می به سبب کاهش فروش در بازارهای توسعه یافته مانند اروپا و ژاپن سرد شده است.
 
به گزارش گروه خبرها خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، بنابرگزارش مرکز تحقیقاتی Counterpoint، اگرچه میزان گوشی های هوشمند وارد شده به بازار از سوی تولید کنندگان افزایش یافته است، اما مشکلات بالقوه موجودی کالا در بازار اخطار دهنده است.
سامسونگ همچنان پیشتازی خود را در بازار گوشی هوشمند حفظ کرده و اپل در تعقیب این شرکت است اما چالش هایی پیش روی برند های دیگری است که پس از این دو شرکت قرار دارند.
طی ماه می ال جی پیشتازی خود را نسبت به هواووی حفظ کرده و جایگاه سوم را به خود اختصاص داده است؛ سونی با پیشی گرفتن از ZTE توانسته به جایگاه پنجم دست یابد و HTC نیز از لنوو پیشی گرفته است. Xperia Z سونی با فروش ۱ میلیون دستگاه طی یک ماه موفقیتی جهانی را برای این شرکت به همراه داشته است و برای اولین بار سونی را در بازار ژاپن به جایگاه اول رساند. سونی توانست اپل و شارپ را در بازار گوشی تلفن همراه ژاپن پشت سر گذاشت.
HTC توانست در بازار اروپا موفق باشد، چراکه گوشی تازه این شرکت، HTC One در این بازار با استقبال مواجه شده است. این استقبال از HTC One با وجود حضور قدرتمند سامسونگ گلکسی S 4 در بازار صورت گرفته است. پیش بینی می گردد طی ماه های آینده HTC از طریق گوشی تازه خود رشد بیشتری را شاهد باشد.
فروش محصولات شرکت های بزرگ چینی مانند ZTE و لنوو نیز طی این مدت به سبب رقابت سنگین میان برندهای دیگر چینی مانند Coolpad، Hisense، TCL و Skyworth در چین کاهش یافته است. چشم انداز فروش خارجی این شرکت ها نیز به نظر دچار چالش است، چراکه سامسونگ با عرضه گوشی های هوشمند خود در بازارهای مطلوب این برندهای چینی رقیبی جدی برای آنها به شمار می آید.
به گفته رئیس مرکز تحقیقاتی Counterpoint Research این کاهش فروش می تواند به سودآوری بازار گوشی هوشمند را در سه ماهه دوم ۲۰۲۲ صدمه بزند. در این دوره بیشترین تأثیر بر روی فروش گوشی های آیفون و گلکسی S 4 خواهد بود.
آیفون ۵ در ماه می با فروش بیش از ۸ میلیونی در این ماه همچنان پرفروش ترین گوشی باقی ماند.
 
۱۰ برند برتر در ماه می ۲۰۲۲
 
سامسونگ
اپل
ال جی
هواووی
سونی
نوکیا
ZTE
HTC
لنوو
کول پد
 
۱۰ مدل پرفروش گوشی هوشمند در ماه می ۲۰۲۲
 
گلکسی S4 سامسونگ
آیفون ۵-۱۶ گیگابایت اپل
گلکسی نوت II سامسونگ
گلکسی S 3 مینی سامسونگ
آیفون ۵- ۳۲ گیگابایت اپل
گلکسی S3 سامسونگ
آیفون ۴S- 16 گیگابایت اپل
آشا ۳۱۱ نوکیا
آیفون ۵- ۶۴ گیگابایت اپل
آیفون ۴- ۸ گیگابایت اپل

ایستنا
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *