در صورت افزایش تحریم‌‌ها، تنگه هرمز را می‌بندیم

۹ م دیماه به نقل از منبع ذکر شده، در پرتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است

دبیر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی تصریح کرد: تنگه هرمز برای ایران یک موقعیت استراتژیک بوده و اگر ملاحظه کنیم که فشار غرب و اروپا در رابطه با تحریم‌ها در حال افزایش است، از تنگه هرمز به عنوان یک فرصت استفاده کرده و آن را می‌بندیم.

محمدحسن آصفری نماینده اراک و کمیجان در گفتگو باخبرنگار پارلمانی باشگاه خبرنگاران با اشاره به ادعای رسانه‌های غربی مبنی بر بستن تنگه هرمز به وسیله ارتش جمهوری اسلامی در رزمایش اخیر گفت: ایران اصراری در زمینه بستن تنگه هرمز ندارد و تا زمانی که ناامنی از طرف کشورهای غربی و آمریکا در منطقه ایجاد نشود ایران در این مورد اقدامی نمی‌کند.

وی در ادامه تصریح کرد:  موضوع قابل توجه در رابطه با بستن تنگه هرمز توجه به بحث‌ تحریم‌ها است چراکه تنگه هرمز برای ایران یک موقعیت استراتژیک است. 

دبیر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی همچنین خاطرنشان کرد: اگر ملاحظه کنیم که فشار غرب و اروپا در رابطه با تحریم‌ها در حال افزایش است، از تنگه هرمز به عنوان یک فرصت استفاده کرده و برای بستن آن اقدام می‌کنیم.

گفتنی است؛ طبق اظهارات رسانه‌های خبری بیگانه،ایران در رزمایش اخیر که در خلیج فارس برگزار کرد اقدام به بستن تنگه هرمز نموده است، در صورتی که بستن تنگه هرمز برای ایران به صورت یک پروتکل بوده یعنی در صورت انجام عملیات‌های خاص و یا رزمایش می‌تواند قوانین منع عبور و مرور از این تنگه را اجرا کند.

انتهای پیام/


باشگاه خبرنگاران
باز بازنشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ