در یک سال صورت گرفت؛ تولید دو میلیون و ۷۲۰ هزار کارت سوخت

گردآوری توسط گروه خودرو ممتازنیوز

در یک سال صورت گرفت؛
تولید دو میلیون و ۷۲۰ هزار کارت سوخت

پرشین خودرو: مدیر سامانه هوشمند سوخت از تولید بیش از دو میلیون و ۷۲۰ هزار کارت سوخت المثنی و نوشماره در سال گذشته خبر داد.

به گزارش ممتازنیوز، محسن روحانی گفت: از این تعداد حدود یک میلیون و ۵۳۰ هزار کارت المثنی و بیش از یک میلیون و ۱۴۰ هزار کارت نوشماره تولید شده است.
به گفته وی کارت های المثنی و نوشماره سوخت شامل کارت بنزین، اعم از خودرو، موتورسیکلت و گازوئیل می شود.
وی افزود: همچنین کمتر از ۵۰ هزار کارت سوخت بنزین و گازوئیل ویژه برای جایگاه ها با هدف کنترل کمیت و کیفیت سوخت برای بازرسان و کارشناسان تولید شده است.
مدیر سامانه هوشمند سوخت با بیان اینکه سال گذشته با توجه به تولید کم خودرو در داخل و کاهش واردات، میزات تولید کارت نوشماره کمتر از سال های پیش بود، افزود: در این حال کارت های المثنی به دلیل اینکه مدت زمان زیادی از طول عمر مفید آنها می گذرد، بیش از سال های پیش تولید شد.

امحای ۸۲۲ هزار کارت سوخت
روحانی همچنین از امحای ۸۲۲ هزار کارت سوخت در سال گذشته خبر داد و گفت: این میزان مربوط به کارت های جمع آوری شده در دو سال و ۹۲ بود که امحا شد.
وی با بیان اینکه در سال امحای کارت سوخت نداشتیم، افزود: در سال ۸۹ نیز حدود ۴۳۰ هزار کارت، امحا شد.
روحانی علل امحای این تعداد کارت سوخت عدم توزیع کارت های تولید شده، کارت های مفقودی و پیدا شده در صندوق های پست، کارت های جامانده در جایگاه ها و … عنوان کرد.
مدیر سامانه هوشمند سوخت بیشترین مرحله امحای کارت های سوخت را مربوط به سال اول هوشمندسازی سوخت در کشور دانست و گفت: در سال اول بیش از یک میلیون کارت سوخت امحا شد.
وی دلیل میزان بالای این آمار را تولید کارت سوخت برای تمام شناسنامه های ماشین های موجود در کشور دانست و افزود: در آن زمان شناسنامه خودروها روزآمد نبود و در واقع یکی از مزایای راه اندازی سامانه هوشمند سوخت در کشور می تواند روزآمد کردن تمام شناسنامه های خودروهای موجود در کشور باشد.


پرشین خودرو |
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ