در ۱۲۰ کشور جهان وزارت ارتباطات مستقل است

۱۳م آذر ، مهر- رئیس کمیته فناوریهای نوین مجلس شورای اسلامی با اعلام مخالفت اکثریت نمایندگان مجلس با ادغام وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اخطار داد که با انحلال این وزارتخانه و از همپاشی یکپارچگی سیستم ارتباطی، کل توسعه کشور مختل می‌شود.

محمد سلیمانی با تاکید براینکه تمامی اشخاصی که کار تخصصی و اجرایی داشته اند با ادغام وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مخالف می باشند، اظهار داشت: تجربیات قبل ادغام ها در کشور نتایج مثبتی را گویا نیست و براین اساس نمایندگان مجلس با تصمیم دولت مبنی بر ادغام وزارت ارتباطات مخالفت دارند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به مخالفت تمامی نمایندگان این کمیسیون با ادغام وزارت ارتباطات تاکید کرد: ادغام صورت گرفته در وزارت صنعت و بازرگانی و ایجاد وزارت صنعت معدن و تجارت سبب رکود صنعت کشور شده و امور تجارت براین وزارتخانه حاکم شده است؛ در همین حال با ادغام وزارتخانه های مسکن و راه و ایجاد وزارت راه و شهرسازی، موضوع مسکن بر امور راه حاکم شده و به نوعی مباحث اصلی در کشور به حاشیه رفته است، براین اساس نتایج ادغام های صورت گرفته طی یک سال اخیر نشان می دهد که به سبب نبود کار کارشناسی، کشور در یک سال قبل خسارتهای بسیاری را از این محل متحمل شده است.

وزیر اسبق ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به ادغام وزارتخانه های جهاد سازندگی و کشاورزی و ایجاد وزارتخانه جهاد کشاورزی خاطرنشان کرد: در این ادغام نیز سازندگی در کشور از بین رفت و بسیاری از مردم در روستاها از خدمات جهاد سازندگی محروم شدند.

سلیمانی با تاکید براینکه این نوع ادغام ها بعضی از بخش ها را ناکارآمد می کند، تصریح کرد: فناوری اطلاعات و ارتباطات بخشی کاملا تخصصی بوده و تاثیرگذاری آن به عنوان پیشران توسعه هر کشور بسیار بالا است؛ براین اساس ادغام این وزارتخانه در وزارتخانه ای مانند راه، کل توسعه کشور را دچار اختلال می کند.

رئیس کمیته فناوریهای نوین مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جامعه بشری به سمت جامعه دانایی محور در حرکت است، گفت: هرگونه خلل در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات توسعه کشور را تحت الشعاع قرار می دهد.

وی با اشاره به تبعات حاصل از ادغام وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بدون بررسی های کارشناسی خاطرنشان کرد: ادغام وزارت ارتباطات یکپارچگی سیستم ارتباطی کشور را بهم می زند و به حاکمیت فضای فرکانسی که به نوعی در شرایط حاضر به مثابه حاکمیت سرزمین می ماند خدشه وارد می کند.

به گفته وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دولت نهم، هم اکنون و براساس اعلام اتحادیه جهانی مخابرات بالغ بر ۱۲۰ کشور جهان وزارت ارتباطات مستقل دارند و ادغام وزارت ارتباطات با وزارتخانه ای مانند راه و شهرسازی از پایه نادرست است.

IT Iran
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *