دستورالعمل نحوه تمدید کسر حق‌بیمه تکمیلی مستمری‌بگیران تأمین‌اجتماعی ابلاغ شد

دستورالعمل نحوه تمدید کسر حق‌بیمه تکمیلی مستمری‌بگیران و بازنشستگان تأمین‌اجتماعی و عقد قرارداد جدید با شرکت بیمه دی برای بیمه تکمیلی درمان مستمری‌بگیران از یکم آبان سال‌جاری به مدت یک‌سال به واحدهای اجرایی این سازمان ابلاغ شد.
 

براساس این دستور اداری، حق‌بیمه درمان تکمیلی طی مدت یادشده برای هر نفر ماهانه مبلغ ۱۰۴ هزار و ۵۰۰ ریال بوده و باید نسبت به کسر مالیات متعلقه از این مبلغ اقدام شود.
 

همچنین واحدهای اجرایی می‌توانند برای اصلاح میزان حق‌بیمه موضوع این دستوراداری در سیستم مکانیزه، از منوی تعهدات بلندمدت قرارداد بیمه تکمیلی، نسبت به تغییر مبلغ حق‌بیمه مربوطه اقدام نمایند.
 

براساس این دستورالعمل و باتوجه به درخواست کانون عالی مستمری‌بگیران و بازنشستگان تأمین‌اجتماعی مبنی بر حفظ یکپارچگی پوشش بیمه‌ای برای تمامی مستمری‌بگیران، ضروری است ترتیبی اتخاذ شود که حق‌بیمه موضوع قراردادهای منعقده قبل از صدور این دستور اداری با سایر شرکت‌های بیمه‌گر، صرفاً تا زمان اتمام قراردادهای موضوع از حقوق مستمری‌بگیران کسر شود.
 

در راستای اجرای بند مذکور ضروری است ادارات کل تأمین‌اجتماعی استان‌ها نسبت به احصاء مشخصات قراردادهای منعقده توسط کانون‌های استانی و شهرستانی با سایر شرکت‌های بیمه‌گر اقدام و مراتب را لغایت پانزدهم آبان سال ۹۱ به اداره‌کل امور فنی مستمری‌ها اعلام نمایند.
۳۰۱۳۰۱

دانلود   دانلود


خبرآنلاین
بازنشر:ممتازنیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ