دستور بررسی استخدام دستگاههای اجرای استان گیلان

۲۰م دیماه به نقل از منبع ذکر شده، در پرتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است

استاندارگیلان به اداره کل بازرسی استانداری مأموریت داد نحوه ی جذب بعضی نیروها در دستگاههای اجرایی را بررسی کند .
مهندس کیهان هاشم نیا امروز در جمع مدیران استان با بیان اینکه در چندماه قبل بعضی از اشخاص بصورت قراردادی و شرکتی در دستگاههای اجرایی با استفاده از ارتباطات غیر اداری و خانوادگی جذب شدند گفت : به اداره کل بازرسی مدیریت و عملکرد حقوقی استانداری مأموریت دادم تا گزارشی از این نوع جذب نیروها در سالجاری را تهیه کند .
وی با بیان اینکه جذب نیرو بصورت فامیلی و از طریق باند بازی ظلم و گناه بزرگ در حق نیروهای تحصیلکرده و نخبگان جامعه است گفت : باید شرایط رقابت سالم برای جذب نیروها در دستگاههای اجرایی وجود داشته باشددر ماههای قبل متأسفانه بعضی اشخاص بصورت قراردادی و شرکتی در بعضی از دستگاههای اجرایی جذب شدند که اغلب مرتبط و از اقوام کارکنان شاغل در دستگاهها می باشند .
نماینده ی عالی دولت در گیلان همچنین با اشاره به تفویض اختیار به استانداران برای تبدیل وضعیت نیروهای انسانی شاغل در دستگاههای اجرایی گفت : این تفویض اختیار به معنی جذب بی ضابطه و بدون در نظرگرفتن موارد و اختیارات تعیین شده در قانون نیست .
معاون راهبردی منابع انسانی معاونت مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور هم در این نشست گفت : مجوز استخدام نیروی انسانی در هر استان به استانداران تفویض شده است .

دکتر هاجرتحریری نیک صفت با تشریح جزئیات طرح مهر افرین گفت : در راستای اجرای این طرح که به دنبال رفع موانع استخدامی و تبدیل وضعیت نیروی انسانی شاغل در نظام اداری کشور است مجوز استخدام نیروی انسانی در هراستان به استانداران تفویض شده است .

وی گفت : رئیس جمهور برای اجرای هرچه بهتر احکام قانون مدیریت خدمات کشوری و قانون پنج ساله توسعه جمهوری اسلامی ایران ، تمرکز زدایی وحل وفصل سریع برداشتن موانع تبدیل وضعیت نیروهای انسانی در استان ها این اختیارات را تفویض کرده است .

معاون راهبردی منابع انسانی معاونت مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور افزود : براساس اعلام نیازی که از سوی استانها جهت جذب نیروی انسانی انجام گرفته تعداد سهمیه هر استان مشخص شده است .

دکتر هاجر تحریری نیک صفت با بیان اینکه نهادینه سازی فرهنگ کار و تلاش ، زمینه سازی جذب نیروی متخصص در مناطق محروم چابک سازی نظام اداری ، توسعه نظام اداری الکترونیک و شفاف سازی حقوق متقابل اداری و مردم را از ویژگی های طرح مهر آفرین عنوان کرد و گفت : اجرای طرح مهر افرین بستر اجرایی شدن ۹ بند از سیاست های ابلاغی رهبر معظم انقلاب در نظام اداری را فراهم می کند .


استخدام
باز بازنشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ