دستگاه جدید ماساژ قلبی مرده‌ای را زنده کرد

سلامت > عمومی– ممتازنیوز:
مردی که برای ۴۰ دقیقه از لحاظ پزشکی مرده اعلام شده بود، با استفاده از یک دستگاه انقلابی که عملیات نجات‌بخش ماساژ قفسه سینه را انجام می‌دهد، به زندگی بازگشت.

به گزارش ایسنا، کالین فیلدر ۳۹ ساله از ویکتوریای استرالیا ژوئن سال گذشته پس از حمله قلبی در بیمارستان آلفرد مرده اعلام شده بود؛ اما پزشکان با کمک دستگاه پشتیبانی قلب AutoPulse دوباره او را به زندگی بازگرداندند.

دستگاه AutoPulse که ساخت شرکت Zoll است، یک پمپ قابل حمل قلب و ریه بوده که با باتری کار می‌کند و جریان اکسیژن و خون را در اندام حیاتی پابرجا نگه می‌دارد.

سر، شانه‌ها و کمر بیمار بر روی یک تخته نگه داشته شده و یک نوار که ماساژ قلبی را انجام می‌دهد، روی کل قفسه سینه فرد بسته می‌شود.

هنگامی که بیمار در این وضعیت قرار گرفته و دکمه آغاز زده می‌شود، این نوار دور سینه فرد تنگتر شده و کل قفسه سینه را منقبض می‌کند و به شکل منظم با سرعت ۸۰ ماساژ در دقیقه به پمپاژ قلب می‌پردازد.

در ماساژهای دستی قلب، حتی اگر به درستی انجام شوند، تنها ۱۰ تا ۲۰ درصد از جریان عادی خون به قلب و ۳۰ تا ۴۰ درصد به مغز بازمی‌گردد.

اما این پمپ جدید خون بیشتر را به شکل مداومتر در بدن جریان می‌دهد.


RSS
منبع:همشهری
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

تا این لحظه ۱نظر ثبت شده
  1. samereh گفت:

    man khodam kare massage anjam midam va be massage eteghade shadidi daram vase darman form dehie sorat laghari va rilaxi kheily khosh halam ke mojeze ham mikone mamnon

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ