دستگیری سارق ۴۵ دستگاه پراید در بویراحمد

رئیس پلیس آگاهی کهگیلویه و بویراحمد گفت: سارق و مال خر ۴۵ خودروی پراید در شهرستان بویراحمد؛ که از بهمن سال گذشته تاکنون سرقت کردند، دستگیر شدند.

دستگیری سارق ۴۵ دستگاه پراید در بویراحمد

به گزارش ممتاز نیوز، سرهنگ شاپور بهنام پور اظهار کرد: سارقان خودروهای پراید مدل پایین فاقد سیستم قفل مرکزی یا ایموبلایزر (mmobilizer) به معنای جلوگیری از حرکت است. و امنیت سوئیچ خودرو را تا حد زیادی افزایش و سرقت بردن ماشین را سخت می‌کند) را در شهر یاسوج سرقت کردند.

مال خر: کسی است که به صورت غیرقانونی کالاهای دزدی، قاچاق یا غیرمجاز را خریداری می‌کند و به عنوان واسطه به کسان دیگری می‌فروشد. خریداران نهایی معمولاً از غیرمجاز بودن کالاها آگاه نیستند. مال خری در کشورهای مختلف جرم محسوب می‌شود و مجازات قانونی دارد

بهنام پور ادامه داد: سارق خودروهای سرقتی را به نقاط خلوت حومه شهر یاسوج منتقل کرده و قطعات آنها را با توجه به فرصت و خلوتی مکان سرقت کرده و در نهایت خودروها را رها می کردند.

رئیس پلیس آگاهی کهگیلویه و بویراحمد یادآور شد: با اقدام های پلیسی سارق سابقه دار شناسایی و دستگیر شد و نسبت به سرقت تمامی ۴۵ خودرو اقرار کرد و مال خر را نیز معرفی کرد.

بهنام پور ادامه داد: مال خر قطعات را در دیگر استان ها فروخته اگرچه بخش زیادی از قطعه های سرقت شده کشف شدند و مال خر و سارق که هر دو سابقه دار هستند پس از سیر مراحل قانونی تحویل مقام قضایی شدند.

انتهای پیام/


استانی

نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.