دستگیری مدیران پایگاه اینترنتی بزرگ همسریابی

۲۸ آبان ،

رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات سمنان از دستگیری مدیران پایگاه اینترنتی همسریابی در سمنان که با جانمایی آرم پلیس فتا در پایگاه اینترنتی خود اقدام به کلاهبرداری از جوانان می کردند، خبرداد.
سرهنگ میراحمدی در تشریح این خبر گفت: در جهتی وظایف این یگان و در جهتی کاهش جرایم و تخلفات در فضای مجازی کارشناسان در حین رصد پایگاه اینترنتی‌ها و صفحات اینترنتی، پایگاه اینترنتیی را به عنوان همسریابی شناسایی و تحقیقات خود برای شناسایی مدیران آن آغاز کردند.
وی افزود: در این جهت تحقیقات ادامه و با انجام اقدامات پلیسی و تخصصی، هویت دو متهم که با همکاری با یکدیگر این پایگاه اینترنتی را مدیریت می‌کردند، شناسایی و دستگیر شدند.
میراحمدی با بیان اینکه متهمان با جانمایی آرم پلیس فتا در صفحه اصلی پایگاه اینترنتی اقدامات خود را به نوعی قانونی جلوه داده و جعل عنوان کرده بودند، ادامه‌داد: متهم پس از بازجویی‌های صورت گرفته و ملاحظه مستندات به جرم خود اعتراف و در بررسی‌ها روی این پایگاه اینترنتی شخص شد متهمان ظرف مدت ۴۰ روز حدود بیست هزارتن را عضوگیری کرده و از این رو درآمد بسیاری را کسب کرده‌اند.
به گزارش تفسیری ایسنا، رییس پلیس فتای سمنان گفت: فضای مجازی، فضایی است که به راحتی می‌شود در آن تغییر هویت داد. بنابراین کاربران به خصوص جوانان هوشیار باشند که اغلب افراد با عضویت در این‌گونه پایگاه اینترنتی‌ها و دادن اطلاعات شخصی خود به افراد ناشناس و پرداخت مبالغ بالا دچار مشکلاتی غیرقابل بازگشت شده‌اند.


iTanalyze.ir
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ