دشمن از عملکرد پلیس عصبانی است/برخورد با شبکه‌های مروج فساد و اهتمام بر توسعه امنیت اخلاقی

نظارت بر فعالیت اماکن به ویژه رستوران ها، تالارها، باغ تالارها، برخورد با اعضاء اصلی باندها و شبکه‌های مروج مفاسداخلاقی، تاکید بر تمرکز ویژه پلیس برای برخورد با ناهنجاری‌های اجتماعی و توسعه امنیت اخلاقی و اجتماعی، درخواست از دیگر سازمان‌ها در عمل به وظایف خود در حوزه حجاب و عفاف و … از جمله تاکیدات فرمانده کل انتظامی کشور در اولین همایش سراسری سازمان اطلاعات فراجا است.

دشمن از عملکرد پلیس عصبانی است/برخورد با شبکه‌های مروج فساد و اهتمام بر توسعه امنیت اخلاقی

به گزارش ممتاز نیوز، سردار حسین اشتری در اولین همایش سراسری سازمان اطلاعات فراجا که در مقر مرکزی فراجا برگزار شد،  سخنانش را با درود بر روح بلند و ملکوتی حضرت امام خمینی (ره) و ارواح طیبه شهدای والامقام انقلاب اسلامی، دوران دفاع مقدس، مدافعان حرم و حریم نظم و امنیت به ویژه سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، همرزمانش و شهیدان انتظامی و امنیت آغاز کرد و با آرزوی سلامتی و طول عمر برای مقام معظم رهبری گفت: فرارسیدن عید سعید غدیرخم را تبریک و تهنیت عرض می‌کنم. ان شاءالله همه ما از رهروان واقعی ائمه اطهار(ع) باشیم و با پیروی از منویات و تدابیر مقام معظم رهبری باعث خشنودی قلب نازنین حضرت امیرالمومنین (ع) باشیم.

فرمانده کل انتظامی کشور با بیان اینکه امروز پیروی از ولایت و اطاعت اوامر فرماندهی معظم کل قوا، حرکت در مسیر فلسفه وجودی غدیر است، گفت: در این ایام بار دیگر با مقام معظم رهبری تجدید بیعت می‌کنیم و پیروی از راه علما، صلحا و شهدای بزرگوار را سرلوحه کار خود قرار می‌دهیم.

اشتری با اشاره به حضور وزیر کشور در این همایش اظهارکرد:حضور برادر ارجمند و بزرگوارم، از یادگاران دوران دفاع مقدس، سردار د کتر”وحیدی”؛ وزیر محترم کشور و جانشین فرمانده کل قوا در امور فراجا را در جمع روسای پلیس اطلاعات و امنیت عمومی، روسا و مدیران پلیس اماکن عمومی و امنیت اخلاقی که ذیل سازمان اطلاعات فراجا هستند، گرامی می‌داریم.

وی با قدردانی از دست اندرکاران برگزاری اولین همایش سراسری سازمان اطلاعات فراجا به ویژه رئیس سازمان اطلاعات فراجا گفت: ان شاء‌الله در این نشست تخصصی ضمن بررسی عملکرد پیشین، ماموریت‌های پیش رو و اولویت‌دار تشریح و تبیین می‌شود.

اشتری با اشاره به ابلاغ  و ارتقاء  ساختار و سازمان فراجا  گفت: با عنایت مقام معظم رهبری طرح جامع ساختار و سازمان فراجا ابلاغ و این تغییر نقطه عطف و تحول آفرینی در تاریخ انتظامی کشور است و یکی از شاخص‌های این ساختار و سازمان مصوب، تصویب سازمان اطلاعات فراجا است که می‌تواند بیشترین و موثرترین نقش را در پیشبرد اهداف انتظامی ایفا کند.

 فرمانده فراجا با اشاره به ماموریت‌های سازمان اطلاعات فراجا، آن را «خطیر، حساس، چند بعدی و تاثیرگذار» مطرح کرد و افزود: امروز به همت همکاران پرتلاشمان در سازمان اطلاعات فراجا، شاهد ارتقاء این مجموعه و ایفای نقش مطلوب در خنثی سازی توطئه‌های دشمنان هستیم.

پلیس ملجا و پناهگاه مردم است

وی با بیان اینکه پلیس ملجا و پناهگاه مردم است به تنوع، پیچیدگی و گستردگی ماموریت های انتظامی از مرز تا مرکزکشور اشاره کرد و گفت: مجموعه انتظامی کشور براساس وظایف ذاتی و قانونی خود، پاسدار و حافظ ارزش‌های والای انقلاب اسلامی و تامین کننده امنیت عمومی و داخلی است و ضمن ایفای نقش ذاتی و قانونی خود در مقابله و برخورد با ناامن کنندگان امنیت، مبارزه با مفسدان اقتصادی، قاچاقچیان مواد مخدر، اراذل و اوباش، سارقان و… برای توسعه امنیت اخلاقی و اجتماعی و برخورد با ناهنجاری‌های اجتماعی با اجرای طرح‌های ابتکاری و نوآورانه چون طرح ناظر، طرح سالم سازی دریا و … در ایفای نقش خود پیشتاز است.

اشتری با اشاره به جرایم نوظهور خاطرنشان کرد: مواجهه با تهدیدات در حوزه‌های امنیتی، اجتماعی، سیاسی، دفاعی، فرهنگی و … مستلزم توسعه و تسلط اطلاعاتی است؛ بنابراین باید بر توسعه و اشراف اطلاعاتی تمرکز ویژه‌ای داشته باشیم.

وی خطاب به روسای پلیس‌های سازمان اطلاعات فراجا گفت: شما عزیزان در ابعاد و ماموریت‌های مختلف امنیتی، اطلاعاتی و خدماتی اقدام می‌کنید و فعالیت‌هایتان برای کشور بسیار امنیت آفرین است.

تمرکز ویژه پلیس برای برخورد با ناهنجاری‌های اجتماعی و توسعه امنیت اخلاقی و اجتماعی

فرمانده فراجا در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اهتمام و تمرکز ویژه پلیس برای برخورد با ناهنجاری‌های اجتماعی و توسعه امنیت اخلاقی و اجتماعی گفتت: امروز دشمنان می‌دانند و باور دارند با حربه‌های پوشالی، قدرت مقابله با بنیه دفاعی ایران اسلامی را ندارند و در صددند که با شبیه خون و تهاجم فرهنگی به مقاصد پلید خود دست یابند و در این میان با بهره‌گیری از برخی فرصت‌ها در فضای مجازی به دنبال رسیدن به اهداف خود هستند.

اشتری با تاکید بر اینکه دشمن درصدد است از طریق استحاله فرهنگی، برنامه‌های خود را محقق کند، تاکید کرد: لازم است که همه دستگاه‌های مسئول و عضو در شورای‌عالی انقلاب فرهنگی در ماموریت‌های مرتبط با امنیت اخلاقی و اجتماعی به ویژه برای توسعه فرهنگ عفاف و حجاب اقدامات جدی‌تری انجام دهد.

فرمانده کل انتظامی کشور همراهی رسانه‌ها را برای توسعه هنجارهای اجتماعی و اخلاقی از الزامات دانست و بیان کرد: خوشبختانه عموم زنان و دختران جامعه ما عفیف و دلداده نظام و انقلاب هستند و در این میان معدود افرادی تحت تاثیر القائات فرهنگی دشمن، در صدد هنجارشکنی‌اند که تلاش برای توسعه فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر یکی از الزامات برای توسعه فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه است.

دشمن از عملکرد پلیس عصبانی است

اشتری با اشاره به هجمه معاندین و دشمنان به فراجا مطرح کرد: این هجمه ها بیانگر این است که ما مسیر و ماموریت هایمان را به درستی و با موفقیت انجام می دهیم؛ دشمن از عملکرد پلیس عصبانی است، اما ما با روحیه جهادی، انقلابی و در خط قانون وظایفمان را به جد دنبال و با این هجمه ها متوقف نمی شویم.

وی تلاش برای توسعه فرهنگ عفاف و حجاب را یک وظیفه الهی، شرعی، قانونی و اخلاقی برشمرد و افزود: بنده و همکارانم معتقد و ملتزم به اجرای قانون هستیم و قطعا با مصادیق ناهنجاری‌های اجتماعی و اخلاقی برخورد می‌کنیم.

فرمانده فراجا با بیان اینکه تلاش برای برخورد با ناهنجاری‌های اجتماعی و اخلاقی و توسعه فرهنگ عفاف و حجاب مطالبه قانون‌گذار و مردم از پلیس است، تصریح‌کرد: مردم جامعه به ویژه متدینین از پلیس انتظار و مطالبه دارند که با ناهنجاری‌های اجتماعی و اخلاقی برخورد کند، هر چند که در موضوع عفاف و حجاب ۳۲ دستگاه براساس ۳۰۰ مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی، وظیفه و تکلیف دارند اما به نظر می‌رسد که پلیس در این میدان تنهاست و شایسته است که همه دستگاه‌ها و سازمان‌های مسئول پای کار باشند.

اشتری با بیان اینکه متاسفانه کم کاری برخی سازمان‌ها در این حوزه بر دوش فراجا تحمیل می شود، تصریح کرد: حتی اگر سایر دستگاه‌ها و سازمان‌های مسئول در این حوزه به وظایف و تکالیف قانونی خود عمل نکنند، پلیس میدان عمل را خالی نمی‌کند.

فرمانده کل انتظامی کشور همراهی رسانه‌ها را برای توسعه امنیت اجتماعی و اخلاقی از الزامات دانست و ادامه داد: برای پیشبرد بسیاری از ماموریت‌ها، نیازمند قانونی مضاعف هستیم، هر چند که در عمل به وظایف ذاتی و قانونی خود معطل هیچ سازمان و دستگاهی نمی‌مانیم.

برخورد با اعضاء اصلی باندها و شبکه‌های مروج مفاسداخلاقی

وی با اشاره بر تنوع و گستردگی ماموریت‌های پلیس تاکید کرد: پلیس همچنان که مبارزه با قاچاقچیان موادمخدر، مقابله با اراذل و اوباش، توسعه انضباط اجتماعی و فرهنگ ترافیکی و … را دنبال می‌کند در اجرای طرح‌های امنیت اجتماعی و اخلاقی نیز مصمم است و شناسایی و برخورد با اعضاء اصلی باندها و شبکه‌های مروج مفاسداخلاقی موید این ادعا است.

رئیس پلیس کشور با بیان اینکه در انتظامی کشور هیچ ماموریتی فدای ماموریت دیگر نمی‌شود، گفت: ما اولویت‌های ماموریتی‌مان را تعیین و هوشمندانه و هدفمندانه به ایفای نقش خود در ماموریت‌های مختلف می‌پردازیم.

اشتری در بخش دیگری از سخنان خود تشدید اقدامات مقابله‌ای با اراذل و اوباش را از دیگر ماموریت‌های سازمان اطلاعات فراجا برشمرد و گفت: اجازه نمی‌دهیم عده‌ای با عنوان اراذل و اوباش، امنیت مردم را تهدید کنند؛ امنیت  مردم خط قرمز پلیس است.

نظارت بر فعالیت اماکن به ویژه رستوران ها، تالارها، باغ تالارها

فرمانده کل انتظامی کشور در ادامه نظارت بر فعالیت اماکن به ویژه رستوران ها، تالارها، باغ تالارها و … را نیز از ماموریت‌های اولویت‌دار سازمان اطلاعات فراجا برشمرد و گفت: برخورد با مصادیق آشکار هنجارشکنی از اولویت‌های پلیس است، اما همچنان که فعالیت‌ها و تحرکات زیرپوستی مرتبط با ناهنجاری‌های اجتماعی و اخلاقی را رصد و با قدرت تدبیرکرده‌ایم با این قسم جرایم نیز برخورد می‌کنیم.

وی با قدردانی از اظهار لطف مردم به پلیس و ابراز حمایت در مقاطع مختلف از خادمان و فرزندان خود در انتظامی کشور، گفت: ان شاءالله همچون گذشته با عمل به تکالیف و وظایف ذاتی و قانونی در خط مقدم پاسداری و صیانت از ارزش‌های والای انقلاب اسلامی باشیم و بتوانیم دینمان را به شهدا ادا کنیم.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ