دشمن بدنبال حملات سایبری به دستگاه‌هاست

قائم مقام وزیر اطلاعات گفت: جمهوری اسلامی ایران امروز موفق‌ترین نظام سیاسی در همه جهان است از این رو دشمنان درصدد طراحی‌های مختلف علیه نظام و ملت ایران هستند.
فارس، این مقام امنیتی یکشنبه شب در جلسه شورای اداری آذربایجان غربی که با حضور مدیرکل اطلاعات آذربایجان غربی، فرمانداران و مدیران اجرایی دستگاه‌ها در سالن شماره یک استانداری آذربایجان غربی برگزار شد، اظهار داشت: با توجه به حمله سایبری به سایت وزارت نفت امکان دارد این اتفاق برای سایر وزارتخانه‌ها نیز اتفاق بیافتد و دشمن از بدافزارهایی در این زمینه استفاده کند که هوشیاری در این مسئله ضروری است.
وی با بیان اینکه امنیت شبکه‌ها موضوعی مهم است، تصریح کرد: با توجه به حساسیت موضوع لازم است در این زمینه همه دستگاه‌ها، ادارات و نهادها با جدیت مجموعه وزارت اطلاعات را همراهی کنند و در این میان عموم مردم نیز نقش موثری ایفا می‌کنند.
وی با اشاره به توانایی و قدرتمندی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: امروز ما موفق‌ترین نظام سیاسی جهان را دارا هستیم از این رو در معرض تهدیدهای مختلفی از سوی دشمنان قرار داریم.
این مقام ارشد امنیتی خاطرنشان کرد: براساس نظریات مختلف از جمله نظرات فلاسفه متقدم و متاخر، ایجاد و حفظ امنیت از مهم‌ترین وظایف حکومت‌ها است.
قائم مقام وزیر اطلاعات افزود: امروز در سطح دنیا بسیاری از کارها به بخش خصوصی واگذار می‌شود و تنها بحث امنیت، مسائل نظامی و سیاسی به بخش خصوصی واگذار نمی‌شود که این حاکی‌از اهمیت چنین اقداماتی است.
وی با اشاره به مولفه‌های مقبولیت نظام، گفت: یکی از مولفه‌های مقبولیت نظام جمهوری اسلامی توانایی آن در برقراری نظم و امنیت پایدار در جامعه است.
قائم مقام وزارت اطلاعات افزود: مهمترین رسالت دستگاه‌های نظامی، انتظامی و اطلاعاتی پاسداری و حفظ نظام و دستاوردهای آن است و قدرت و منزلت آن‌ها برای تمام ملت ارج نهاده شده است.
این مقام امنیتی اظهار داشت: امروزه امنیت مقوله‌ای به هم آمیخته، درهم تنیده و گسترده است چرا که امنیت اجتماعی، امنیت سیاسی تولید می‌کند و تمام این‌ها امنیت منطقه‌ای، داخلی و بین‌المللی را ایجاد می‌کنند.
وی با بیان اینکه در گذشته امنیت در جامعه به قدرت سخت منحصر بود، تصریح کرد: امروز قدرت نرم، رسانه‌ها، آموزش و پرورش و مدیریت افکار عمومی از مولفه‌های امنیت هر جامعه هستند.
این مقام ارشد امنیتی با اشاره به تاثیرگذاری ایران در افکار عمومی جهان، گفت: امروز تاثیرگذاری معنوی ما بر روی مردم دنیا از جمله ملت مصر از این تاثیرگذاری حکایت دارد.
وی با بیان اینکه انقلاب قبل از تولد مورد مخالفت اردوگاه سوسیالیست و کاپیتالیسم بود، اظهار داشت: پس از آن جنگ تحمیلی علیه ایران سازماندهی شد و در حال حاضر نیز دشمن جنگ نرم را در پیش گرفته اما مردم ایران در برابر تمام این‌ها مقاومت نشان داده‌اند.
قائم مقام وزیر اطلاعات در ادامه با بیان اینکه امروز جنگ را به خانه دشمن برده‌ایم، اعلام کرد: در غیر این صورت باید شاهد جنگ با دشمنان در خانه خودمان می‌بودیم.
وی درپایان خواستار مبارزه بی وقفه با جنگ نرم دشمنان شد و افزود: در حال حاضر در برابر جنگ نرم قرار داریم و باید در این زمینه از تمام توان خود استفاده کنیم.

iTanalyze.ir

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ