دعوت از وزرای صنعت و جهاد کشاورزی برای پاسخگویی به گرانی ها


دعوت از وزرای صنعت و جهاد کشاورزی برای پاسخگویی به گرانی ها

۱۴:۴۵ (سه شنبه ۲۷ تیر )
اخبار مرتبط
نسخه چاپی نسخه چاپی

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با انتقاد از موج گرانی ها در کالاهای اساسی به خصوص گوشت و مرغ در بازار، گفت: به منظور رسیدگی به وضعیت بازار و با هماهنگی های به عمل آمده با سایر اعضای کمیسیون، احتمال دعوت از وزاری صنعت، معدن و تجارت و نیز جهاد کشاورزی برای پاسخگویی در زمینه کنترل بازار در دستور کار کمیسیون کشاورزی در هفته آینده قرار گرفته است.

محمد تقی توکلی افزود: امروزه وضعیت بازار به گونه شده که همه کالاهای اساسی و مایحتاج عمومی مردم اعم از گوشت، مرغ، میوه و نظایر آن در قیمت ها افزایش قابل توجهی داشته که این موضوع در جلسات آینده کمیسیون مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: یکی دیگر از مواردی که در هفته آینده در کمیسیون مورد بررسی قرار خواد گرفت رسیدگی به جزئیات طرح انتزاع وظایف و اختیارات بخش کشاورزی از وزارت صنعت، معدن و تجارت با حضور نمایندگانی از این دو وزارتخانه است.

وی تصریح کرد: طرح انتزاع وظایف وزارت جهاد کشاورزی از وزارت صنعت، معدن و تجارت و الحاق آن به وزارت کشاورزی مهمترین و اصلی‌ترین دستور این کمیسیون در جلسات هفته آینده است.

توکلی اظهارداشت: با توجه به موضوع گرانی مرغ و سایر محصولات دامی و همچنین نابسامانی وضع توزیع و عرضه نهاده‌های دامی این طرح از اهمیت بیشتری برخوردار شده است.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس در پایان یادآور شد: با وجود گرانی کنجاله و نهاده‌های کشاورزی و رسیدن قیمت آنها به حدود هر کیلو ۱۵۰۰ تومان این انتظار می‌‌رود که در آستانه ماه مبارک رمضان و با افزایش تقاضا، قیمت‌های فعلی بیشتر نیز شود که این موضوع نیز در کمیسیون مورد بررسی قرار خواهد گرفت.


Foodna RSS Feed

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ