دلال‌های خودرو هم سردرگم شدند

۱۵ام بهمن ،

مصوبه اخیر دولت مبنی بر قیمت‌گذاری خودرو بر اساس نرخ ارز مبادله‌ای بار دیگر بازار را ملتهب کرد این درحالی است که خودروسازان همچنان فروش خود را متوقف کرده‌اند تا بلکه بتوانند خودروهای تولیدی را با نرخ‌های تازه عرضه کنند.

به گزارش ممتازنیوز به نقل از روزنامه دنیای اقتصاد، با انتشار یافتن مصوبه اخیر دولت هر چند خیز خودروسازان برای تغییرات قیمتی آغاز شده است؛ اما بازار پیشاپیش قدم‌های قاطعی در این زمینه برداشته و دلالان با پیشگویی از قیمت‌های تازه خودروسازان، قیمت‌های نجومی را برای بعضی خودروها عنوان می‌کنند. 

از سوی دیگر واکنش مشتریان نیز به بازار آشفته خودرو قابل‌توجه است؛ به طوری که به نقل از یک فعال بازار بسیاری از مشتریان در انتظار اعلام قیمت‌های تازه خودروسازان می باشند تا شاید بتوانند خودرو را با قیمتی متعادل تر خریداری کنند. 

در این زمینه صالحی نیا نیز دو شب قبل به مشتریان پیشنهاد کرد که اگر نیاز فوری به خرید خودرو ندارند تا متعادل شدن بازار از خرید دست بکشند.وی همچنین از خودروسازان خواست که قیمت خود را در یکی دو روز آینده بر اساس نرخ محاسباتی اعلام ‌کنند. 

صالحی نیا به مشتریان اطمینان داد که خودروسازان با تولید مناسب خود حتما قیمت بازار را به قیمت محاسباتی نزدیک خواهند کرد. 

معاون وزیر صنعت و معدن همچنین تاکید کرد که مردم اگر نیاز فوری به خرید ندارند، قیمت‌های فروش خودروسازان با بازار، متعادل خواهد شد. 

هر چند پیشنهاد معاون وزیر صنعت و معدن و تجارت ممکن است کمی از التهابات بازار خودرو بکاهد، اما به نقل از بعضی از کارشناسان بازار، دلالال‌ها نیز این روزها سردرگم شده‌اند؛ چراکه افزایش قیمت‌ها در بعضی از خودرو‌ها به حدی است که دیگر ظرفیتی برای افزایش دوباره ندارند. 

باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ