دلایل کندی اینترنت از زبان وزیر ارتباطات

وجود مشکل در کابل‌ها و مسیرهای بین‌الملل، اختلال در کابل‌های زیردریایی و در نهایت ملاحظات امنیتی برخی مواردی هستند که به گفته وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گاه موجب کندی و اختلال در اینترنت می‌شوند.
رضا تقی‌پور در گفت‌وگویی با (ایسنا)، اظهار کرد: کندی اینترنت دلایل متعددی می‌‌تواند داشته باشد که در برهه‌های زمانی مختلف به آن‌ها اشاره شده است اما در ابتدای دولت نهم، ما پهنای باند بین‌الملل را از هفت درگاه دریافت می‌کردیم اما اکنون تعداد این درگاه‌ها دو برابر شده و به ۱۴ درگاه رسیده است.
به گفته او در این میان گاه به دلایلی ممکن است برخی درگاه‌ها با مشکلی مواجه شدند و در کابل‌های بین‌الملل یا در مسیر منتهی به کشور، اختلالی ایجاد می‌شود که در این موارد ترمیم آن بخش و یا تامین پهنای آن از سوی درگاه‌های دیگر بین دو روز تا یک هفته زمان می‌گیرد و همین مسئله موجب کندی اینترنت در این مدت می‌شود.
وزیر ICT در ادامه کابل‌های زیردریایی و اختلالات آنها را از دیگر دلایل کندی اینترنت کشور دانست و گفت: گاه هم شاهد بوده‌ایم که اختلالات ایجاد شده در شبکه اینترنت کشور به کابل‌های زیردریای عمان برمی‌گردد که اکنون با ایجاد یک کابل موازی زیردریایی تلاش شده است حجم مشکل در این زمینه کم شده و بخش اعظمی از ترافیکی که در این زمینه و جود دارد منتقل شود.
اما تقی‌پور از ملاحظات امنیتی به عنوان یکی از دیگر از دلایل کندی اینترنت در برخی زمانها یاد کرد و افزود: با توجه به حملات متعددی که در ارتباط با اینترنت کشور صورت می‌گیرد ما نیز گاه ناچار به تشدید ملاحظات امنیتی هستیم و این مساله موجب ایجاد محدودیت‌هایی در پهنای باند و سرعت اینترنت می‌شود.


iTanalyze.ir

نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.