دلایل اصلی افزایش آمار سزارین در بیمارستان های کشور

یک متخصص زنان و زایمان به تشریح دلایل افزایش آمار سزارین در بیمارستان های کشور پرداخت.

دلایل اصلی افزایش آمار سزارین در بیمارستان های کشور

به گزارش گروه سلامت ممتازنیوز به نقل از خبرگزاری دانا(داناخبر)، دکتر ربابه طاهری پناه متخصص زنان و زایمان به باشگاه خبرنگاران گفت: افزایش آمار سزارین دلایل مشخص دارد که یکی از دلایل تمایل زنان به سزارین است، در واقع ترس از زایمان طبیعی به علت درد منجر به کاهش تمایل مادران باردار به زایمان طبیعی می‌شود، که باید در این خصوص فرهنگ سازی مناسب انجام شود. 

وی ادامه داد: دلیل دیگر راغب نبودن برخی از پزشکان همکار برای انجام زایمان طبیعی است، چرا که زمان یک زایمان حدود ۱۰ تا ۱۴ ساعت طول می‌کشد که وقت زیادی از متخصصان زنان و زایمان را می‌گیرد و همین امر هم باعث می‌شود که برخی از همکاران، مادران باردار را به انجام سزارین تشویق کنند. 

طاهری پناه افزود: البته برخی از همکاران به دلیل درآمد بیشتر به بیمار خود عنوان می‌کنند که من در فلان بیمارستان خصوصی هم عمل می‌کنم که اگر در آن بیمارستان زایمان کنند، امکانات و مراقبت بهتر است و این موضوع هم خود دلیلی برای افزایش آمار سزارین است. 

وی ادامه داد: دلیل دیگر سوق دادن مادران باردار به بیمارستان‌های خصوصی این است که به دلیل اینکه پزشک بعد از تمام شدن ساعت کاری خود در بیمارستان دیگر حضور نخواهد داشت و ممکن است در خارج از ساعت کاری وقت زایمان بیمار فرا برسد و بیمار توسط یک پزشک دیگر زایمان شود. پزشک برای بیمار خود تاریخ زایمان را مشخص می‌کند که طبق تاریخ اعلام شده مادر باردار در بیمارستان حضور پیدا کند و توسط‌‌ همان پزشک جراحی شود. 

طاهری پناه خاطرنشان کرد: جدا از تمام این دلایل، باید فرهنگ سازی در خصوص فواید زایمان طبیعی انجام شود، چرا که تا زمانی این موضوع در کشور نهادینه نشود، باز هم آمار سزارین در کشور بالا‌تر می‌رود و از سوی دیگر سوق دادن مادران باردار به بیمارستان خصوصی برای انجام یک زمان خوب وجود خواهد داشت. 


خبرگزاری دانا
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

تا این لحظه ۱نظر ثبت شده
  1. khnoghre:

    با سلام یکی ذیگر از دلایل بالارفتن امار سزارین نبودن پزشکی که زایمان طبیعی بعد از سزارین را انجام دهد در صورتیکه اگر مادر شرایط زایمان طبیعی بعد از سزارین را داشت واینکه بعنوان پاداش وکار خارق العاده از این پزشکان تقدیر وکسب رتبه دهند

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ