دلایل تحقیر تیم ملی فوتبال ایران چیست؟

بینا- تیم ملی فوتبال ایران در مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ مقابل لبنان شکست خورد تا نخستین شکست تاریخ ایران مقابل لبنان رقم بخورد؛ افزون بر این که این نخستین گل لبنان به ایران در تاریخ بازی‌هایش با تیم ملی کشورمان بود که به ثمر رسید.

به گزارش «تابناک»، با توجه به برنامه‌ریزی‌های تیم ملی، توقع می‌رفت بچه‌ها از لبنان با یک نتیجه خوب به تهران برگردند تا صعودمان به جام جهانی تا اندازه بسیاری قطعی شود، ولی با نمایش ضعیف تیم ملی، متأسفانه این امر اتفاق نیفتاد.

ما باید خوشحال باشیم که کره ‌جنوبی و ازبکستان هم به تساوی رسیدند؛ البته اکنون لبنان چهار بازی انجام داده، ولی خطر نرفتن به جام جهانی ۲۰۲۲ ما را تهدید می‌کند.

کی‌روش باید به فکر چاره‌ای باشد تا تیم ملی ما را از این شرایط بیرون ‌آورد.

شکست مقابل ضعیف‌ترین تیم گروهمان از پیش غیر قابل پیش‌بینی بود، چون در بازی‌های اخیر، تیم ملی بسیار ضعیف بازی کرد و در بازی لبنان، بازیکنان اصلا برنامه ریزی برای کنترل تیم ملی فوتبال لبنان نداشتند.

تیم ملی فوتبال ایران با این باخت کار خود را برای راهیابی به جام جهانی سخت‌تر کرده و بعید است با این روش بازی بتواند در بازی‌های کره جنوبی ازبکستان و قطر موفق باشد.

یادمان نرود به دلیل موفقیت تیم ملی، بازی‌های لیگ بر‌تر تعطیل شد و انجام بازی‌های جام حذفی در هاله‌ای از ابهام فرو رفت.

تیم ملی فوتبال ایران در چند بازی قبل نیز ضعیف ظاهر شده بود و باید با کار‌شناسی، دلایل ضعیف بازی کردن را پیدا کرد.

همچنین فدراسیون آنقدر به کی روش مدیران و قدرت داد که در خدمت جام حذفی دخالت کرد، وقتی در مورد کنار گذاشتن سرپرست تیم ملی فوتبال هم به فدراسیون نظر شخصی می‌داد.

در لیگ دوازدهم چهره‌های جوان و آینده‌داری به فوتبالمان معرفی شدند که کی روش می‌توانست از آن‌ها در بازی آسان لبنان استفاده کند، چون بازیکنانی که در مقابل لبنان حاضر بودند، از دل لیگمان بیرون آمده بودند و باید جوانان کم تجربه به مرور در این بازی‌ها، خود را به تیم ملی ثابت کنند. بازیکنانی همچون کریمی و نکونام باید محترمانه کنار بروند و جوانان پرانگیزه همچون رضا حقیقی به کار گرفته شوند.

در بازی لبنان بازیکنانی که سن و سال زیادی داشتند و قابلیت‌های گذشته را به نمایش نگذاشتند، باید از تیم ملی خداحافظی کنند تا جوانتر‌ها جای آن‌ها بیایند که البته این جایگزینی‌ها در رده ملی می‌تواند به فوتبالمان کمک کند.

به هر حال تیم ملی فوتبال کشورمان برای رسیدن به جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲ برزیل دیگر جای تعلل ندارد و یک فرصت عالی برای صعود راحت به جام جهانی از دست رفت. نباید کادر فنی و بازیکنان نسبت به این باخت بی‌تفاوت باشند.

در بازی لبنان ستاره‌های که در ترکیب تیم ملی فوتبال ایران بودند، هیچ ‌گاه تأثیرگذار نبود و این مسأله اساسی، باعث باخت تاریخی ما شد.

بی‌گمان، مدیریت ضعیف در فوتبال که متأسفانه سال‌ها در رأس فوتبال هستند و با اینکه بیشترین سرمایه‌ها را دارند، اصلی‌ترین عامل شکست و تحقیر فوتبال ما هستند.

RSS

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *