دلیلی برای ادامه بقای ناتو وجود ندارد

جهان > روسیه‌و قفقاز– ممتازنیوز:
رئیس جمهوری روسیه تاکید کرد: ناتو باقیمانده دوران جنگ سرد است و باید هر چه زودتر به یک سازمان سیاسی تغییر ماهیت دهد چراکه هیچ دلیلی برای ادامه فعالیتش به عنوان سازمانی نظامی وجود ندارد.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه مصری الیوم السابع، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه در سخنانی در جمع افسران و سربازان نظامی روسیه در تاجیکستان گفت: روسیه ترجیح می‌دهد ناتو درون مرزهایش فعالیت کند نه در یک عرصه جهانی.

پوتین تصریح کرد: روسیه از گسترش ناتو نگران بوده و هست. حرف یک چیز است و استقرار سیستم‌های تهاجمی یا سیستم‌های دفاع موشکی در نزدیکی مرزهای ما امر متقاوتی است. این تهدیدی جدی برای تمامیت ارضی ماست. ضروری است که بگویم در این صورت ما نیز سیاست دفاعی خود را براساس خنثی سازی این تهدید تعریف خواهیم کرد.

more

 روسیه سپر دفاع هوایی ویژه خود را ساخت

رئیس‌جمهور روسیه تاکید کرد: روسیه معتقد است که تبدیل سریع ناتو به سازمان سیاسی چنانکه هم‌پیمانانمان در ناتو می‌گویند به نفع روسیه است.

وی افزود: در برخی موارد در شرایطی خاص اگر این سازمان با مجوز شورای امنیت سازمان ملل عمل کرده نقشی نسبتا مثبت داشته است، ما روابط مان را با این سازمان البته گسترش خواهیم داد.


RSS

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ