دلیل افزایش نرخ دلار در هفته ای که گذشت

گردآوری توسط گروه اقتصاد ممتاز نیوز

قیمت دلار به یکباره در هفته ای که گذشت تا ۳۱۶۵ تومان نیز رسید اما دیری نپایید تا هیجان ایجاد شده فروکش کرد و در روز سه شنبه قیمت دلار به ۳۱۵۰ تومان رسید.

هنوز چند ساعتی از انتشار خبر تحریم های جدید آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران نگذشته بود که به یکباره روند قیمت دلار صعودی شد. بر اساس ادعای تحلیل گران بازار، قیمت دلار در واکنش به اعلام تحریم های جدید آمریکا علیه ایران افزایش پیدا کرد و در مسیر صعودی گام بر داشت.

بر این اساس قیمت دلار به یکباره در هفته ای که گذشت تا ۳۱۶۵ تومان نیز رسید اما دیری نپایید تا هیجان ایجاد شده فروکش کرد و در روز سه شنبه قیمت دلار به ۳۱۵۰ تومان رسید.

اتفاقی که سبب شد تا هیجان افزایش قیمت دلار از تب و تاب بیفتد و بار دیگر بازار شرایط با ثباتی را داشته باشد. اتفاقی که با انتشار خبرهای امیدوار کننده ای که از دور جدید مذاکرات ایران با ۱+۵ همراه شد و همین موضوع شرایط قیمت دلار را در وضعیت ثبات بیشتری قرار داد.

این اتفاق در شرایطی است که پیش از این خوش بینی به مذاکرات بر سر پرونده هسته ای سبب شده بود تا قیمت دلار به کف ۳۱۰۰ تومان برسد. موضوعی که برخی تحلیل گران بازار آن را برای آینده ای نزدیک دوباره پیش بینی می کنندو بر این باور هستند افزایش قیمت دلار تداوم نخواهد داشت. بنا به گفته این گروه از تحلیل گران بازار نباید تحت تاثیر هیجان ایجاد شده افزایش قیمت دلار قرار گرفت چرا که صعودی بودن قیمت دلار ادامه نخواهد داشت.

علاوه بر هیجان ایجاد شده که به افزایش قیمت دلار منتهی شد در اواخر مرداد کارشناسان تاکید کرده بودند که با افزایش سفرهای تابستانی در شهریور احتمال افزایش قیمت دلار تا حدی وجود دارد. اتفاقی که به وقوع پیوست و در حدود ۳۰ تومان قیمت دلار افزایش پیدا کرد. 

گفتنی است قیمت دلار در پایان معاملات روز چهارشنبه با افزایش ۲۲ تومانی به ۳۱۸۵ تومان رسید.

– .

آخرین اخبار اقتصادی
باز نشر: سایت خبری تحلیلی ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ