دلیل جوش های صورتتان را بدانید

خرداد ۱۴۰۰
ممتاز نیوز :  اغلب متخصصان پوست معتقدند که رژیم غذایی تاثیر خاصی بر آکنه ندارد.

به گزارش ممتاز نیوز به نقل از پایگاه اینترنتی سیمرغ ؛ بروز جوش های بسیار در پوست صورت که آکنه نام دارد، یکی از اتفاقهای شایع در دوران نوجوانی و بلوغ است. معمولا با پایان یافتن بلوغ این جوش ها نیز بهبود می یابند، اما در بعضی اشخاص جوش ها تا دوران بزرگسالی ادامه دارند. عوامل متعددی در آکنه دخیل می باشند.

برخی از این عوامل عبارتند از:

اختلالات هورمونی: اختلالات هورمونی در زنان با علایمی همچون قاعدگی نامنظم، ریزش مو، رشد موهای زاید در صورت (هیرسوتیسم) و جوش های بسیار بر روی پوست صورت مشخص می گردد. اگر این علایم را ملاحظه کردید به پزشک مراجعه کنید، با انجام آزمایش خون مشکلات هورمونی شما تشخیص داده می گردد و پزشک روش درمانی مناسب را برای شما تجویز می کند.

تغذیه: اغلب متخصصان پوست معتقدند که رژیم غذایی تاثیر خاصی بر آکنه ندارد. اما اگر خودتان به صورت تجربی متوجه شده اید که با خوردن غذاهای خاصی جوش های صورتتان شدت می یابد، از آنها پرهیز کنید.

استرس: اضطراب و تنش های روحی آکنه را شدیدتر می کند. اگر دایم استرس دارید و نمی توانید شرایط استرس زا را مدیریت کنید، در اولین فرصت به روانپزشک یا روانشناس مراجعه کنید.

لوازم آرایشی چرب: کرم های آرایشی یا ضد آفتاب اگر از نوع بدون چربی نباشند، سبب بد‌تر شدن جوش های صورت می‌شوند. برای انتخاب کرم های مناسب پوستتان با پزشک مشورت نمایید.

داروهای استروئیدی: استفاده از استروئیدهای آنابولیک که اغلب در ورزشکاران رشته بدنسازی رایج است، سبب بروز جوش در صورت و شدت یافتن آکنه می گردد. این ترکیبات به جز عوارض پوستی، خطرات دیگری نیز برای سلامتی شما به همراه دارند، پس بهتر است از مصرف آنها صرف نظر کنید.

تعریق: گرما و افزایش تعریق سبب افزایش جوش های پوست صورت می گردد. اگر تعریق شما بسیار شدید و غیر طبیعی است حتما به پزشک مراجعه کنید.

health Rss :salamatnews.com
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *