دل درد و عفونت تنفسی عوارض قرارگرفتن کودک در محیط آلوده با دخانیات

۰۱ تیرماه به نقل از منبع ذکر شده، در پرتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است

نوزادان در معرض دخانیات دچار بی قراری، دل درد (کولیک )، عفونت های تنفسی، آلرژی و تشدید علائم آن و حتی سندرم مرگ ناگهانی می شوند.

به گزارش گروه علمی باشگاه خبرنگاران به نقل از وب دا؛ عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی یزد اظهار کرد: استعمال سیگار در بعضی کشورها به سبب تاثیرات سوء آن در مقابل کودک ممنوع است و تنفس در هوای پاک از حقوق کودک شمرده می گردد.

دکتر مهرداد شکیبا با اشاره به عوارض مصرف دخانیات برای کودکان ادامه داد: دود ناشی از مصرف دخانیات قبل از تولد از طریق ضربان قلب مادر و تاثیر بر روی سیستم سمپاتیک کودک بصورت نامنظمی های قلبی، تپش قلب و احتمال کودکانی با کاهش وزن را افزایش می دهد.

این متخصص اطفال با اشاره به عوارض مصرف دخانیات برای کودکان گفت: مرگ ناگهانی در نوزادان در محیط های آلوده به دود دخانیات سندرم بیشتر است.

دکتر شکیبا افزود: در صورتیکه کودکی در سال های اول در معرض دود دخانیات قرار گیرد تاثیرات غیر قابل جبرانی بر او خواهد داشت و این ضایعات ریوی تا پایان عمر در او دیده می شود.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی یزد متذکرشد: شاید بعضی علائم بیماری با قطع دخانیات در بزرگسال بهبود یابد اما در کودکان تا آخر عمر با آنها خواهد بود حتی اگر دخانیات حذف شود./ح


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ