دهمین مدال ایران در المپیک نقره ای شد

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری فارس از لندن، رقابت‌های کشتی آزاد المپیک ۲۰۱۲ لندن از ساعت ۱۶:۳۰ امروز در سالن “اکسل” شهر لندن آغاز شده و صادق گودرزی نماینده وزن ۷۴ کیلوگرم کشورمان پس از استراحت در دور نخست و پیروزی در دورهای دوم و سوم مقابل ترزی‌یف از بلغارستان و تیگی‌یف از ازبکستان، در مرحله نیمه‌نهایی هم از سد نماینده مجارستان گذشت و به فینال رسید.

وی در دیدار پایانی این وزن در ۲ تایم و با نتایج (صفر بر یک) و (صفر بر یک) مقابل جردن باروس، دارنده طلای ۲۰۱۱ جهان از آمریکا شکست خورد و به مدال نقره بسنده کرد.

صادق گودرزی یک بار در فینال جهانی ۲۰۱۱ و یک بار هم در جام جهانی ۲۰۱۲ مغلوب این کشتی‌گیر قدرتمند آمریکایی شده بود. باروس در نیمه‌نهایی موفق به شکست دنیس چارگوش دارنده ۲ مدال طلای ۲۰۰۹ و ۲۰۱۰ جهان از روسیه شده بود.

کشتی‌گیر وزن چهارم کشورمان که ۳ مدال نقره و برنز جهان را در کارنامه دارد در دور اول استراحت کرد و در دور دوم با اقتدار ترزی‌یف، دارنده مدال برنز المپیک پکن از بلغارستان را در ۲ تایم و با نتیجه ۸ بر یک شکست داده بود. وی در دور سوم هم مقابل تیگی‌یف، نایب قهرمان المپیک ۲۰۰۸ پکن در ۲ تایم و با نتیجه ۴ بر یک به پیروزی رسید. گودرزی در نیمه‌نهایی نیز در ۲ تایم و با نتیجه ۴ بر صفر از سد گابور هاتوش، دارنده مدال برنز ۲۰۱۰ جهان از مجارستان گذشت و مقتدارنه گام در فینال گذاشته بود.

صادق گودرزی که مدال برنز ۲۰۰۹ جهان، نقره ۲۰۱۰ و ۲۰۱۱ مسابقات قهرمانی جهان را در کارنامه دارد با این مدال کارنامه افتخاراتش درخشان‌تر از گذشته شد.

مدال‌های برنز این وزن هم به سوسلان تیگی‌یف از ازبکستان و دنیس چارگوش از روسیه رسید.


بولتن نیوز | bultannews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ