دوازدهمین مدال ایران/ قاسمی مدال برنز ۱۲۰کیلو را به برد

نماینده سنگین‌وزن کشتی آزاد کشورمان در بازی‌های المپیک لندن با پیروزی در دیدار رده‌بندی مقابل کشتی‌گیر آمریکایی به مدال برنز دست یافت.

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری فارس از لندن، دومین روز از رقابت‌های کشتی آزاد المپیک از ساعت ۱۶:۳۰ عصر امروز در سالن “اکسل” لندن آغاز شد که کمیل قاسمی نماینده وزن ۱۲۰ کیلوگرم کشورمان پس از استراحت در دور نخست در دور دوم مقابل کشتی‌گیر کانادایی به پیروزی رسید، اما در دور سوم مقابل آرتور تایمازوف از ازبکستان شکست خورد.

با حضور تایمازوف در دیدار فینال، قاسمی کار را در گروه بازنده‌ها ادامه داد که در این مرحله در ۲ تایم و با نتایج مشابه (یک بر صفر) مقابل نیک ماتوهین از آلمان به برتری رسید و به دیدار رده‌بندی راه یافت.

قاسمی برای کسب مدال برنز به مصاف ترول دلاگنف، دارنده مدال ۲۰۰۹ برنز جهان از آمریکا رفت که در ۳ تایم و با نتایج (۴ بر صفر)، (صفر بر یک) و (یک بر صفر) به برتری رسید و  مدال برنز را از آن خود کرد.

پیش از این علیرضا رضایی با مدال نقره المپیک ۲۰۰۴ آتن نخستین مدال تاریخ سنگین‌وزن کشتی آزاد را برای ایران در تاریخ المپیک کسب کرده بود که مدال قاسمی دومین مدال تاریخ سنگین‌وزن ایران در المپیک بود.

این مدال دوازدهمین مدال کاروان ورزشی ایران در المپیک لندن بود. پیش از این صادق گودرزی یک نقره و احسان لشگری یک برنز برای کشتی آزاد به ارمغان آورده بودند.


بولتن نیوز | bultannews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *