دوستی اینترنتی با نیت کلاهبرداری

۱۷فروردین۱۳،

رییس پلیس فتا زنجان از دستگیری کلاهبرداری که با طرح دوستی اینترنتی و وعده ازدواج حساب دختر جوانی را خالی کرد، خبر داد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران ، سرهنگ”امیری” رئیس پلیس فتا استان زنجان اعلام کرد : پیرو شکایت خانمی جوان مبنی بر کلاهبرداری اینترنتی، ماموران اقدامات خود را جهت شناسایی متهم آغاز کردند.
 
سرهنگ امیری افزود: بر اساس اظهارات شاکیه وی چندی پیش در یکی از شبکه های اجتماعی با فردی آشنا شده و پس از ارتباطات تلفنی ، متهم با شگردی خاص وی را قانع کرده که مبلغی پول برای او ارسال کند، که نهایتاً شاکیه مقداری وجه نقد و تعداد زیادی سکه طلا برای این فرد ارسال کرده است و پس از مدتی دیگر نتوانسته با او ارتباط برقرار کند.
 
این مقام انتظامی ادامه داد: شاکیه در ادامه اظهار کرد متهم همچنین وی را تهدید کرده که اطلاعات رایانه او را هک کرده و قصد دارد آنها را در فضای مجازی منتشر کند، که نهایتاً پس از تحقیقات فنی و تخصصی متهم در تهران شناسایی و دستگیر شد.
 
سرهنگ امیری اعلام کرد: وی در ابتدا منکر هرگونه بزه انتسابی شد که نهایتاً در برابر ادله دیجیتال به جرم خود اعتراف کرد.
 
رییس پلیس فتا زنجان یادآور شد: به یاد داشته باشید دوستی های اینترنتی هرگز نمی تواند مانند گفتگو و معاشرت با یک شخص واقعی باشد، بخاطر داشته باشید اشخاص درشبکه های اجتماعی می توانند وانمود کنند که شخص دیگری می باشند و با ایجاد ارتباط اینترنتی اعتماد شما را جلب و اقدام به کلاهبرداری به هر روشی می کنند. /ل


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ