دولت اوباما با درخواست‌ها برای برکناری سوزان رایس مخالفت کرد

aljazeera2-23.jpeg

دولت باراک اوباما با درخواست یک سناتور جمهوری‌خواه آمریکا برای برکناری سوزان رایس، سفیر آمریکا در سازمان ملل مخالفت کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری پی.تی.آی، ویکتوریا نولاند، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا به خبرنگاران گفت: هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه آمریکا معتقد است که سوزان رایس، سفیر آمریکا در سازمان ملل به درستی انجام وظیفه کرده است. ما با هرگونه درخواست برای استعفای وی کاملا مخالفت می‌کنیم.

پیشتر پیتر کینگ، سناتور جمهوری‌خواه آمریکایی اعلام کرده بود که سوزان رایس باید به دلیل اظهاراتش درخصوص این که حمله به کنسولگری آمریکا در بنغازی بدون برنامه‌ریزی بوده، از سمت خود استعفا کند؛ اقدامی که آمریکا بعدا آن را یک حمله تروریستی خواند. در آن حمله سفیر آمریکا و سه دیپلمات دیگر کشته شدند.

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در ادامه افزود: در روزها و هفته نخست دریافت گزارش‌ها در خصوص چگونگی وقوع این حمله ما باید به این نتیجه می‌رسیدیم که چه اتفاقی افتاده است. ما باید به دقت این مساله را مورد بررسی قرار می‌دادیم و به این نتیجه می‌رسیدیم که چه کسی یا چه کسانی مسئول این حمله هستند.

وی افزود: پس از اعلام نتایج اولیه، اداره پلیس فدرال آمریکا (اف.بی.آی) تحقیقات خود را در این باره آغاز کرده است و ما به دنبال پایان کار و اعلام نتایج هستیم. به طور حتم یافته‌ها به ما موارد جدیدی می‌آموزد و اینکه چه اقداماتی را باید برای پیشبرد اهدافمان انجام دهیم.

ویکتوریا نولاند افزود: ما هنوز به نتایج درستی در خصوص حمله به کنسولگری آمریکا در شهر بندری بنغازی دست نیافته‌ایم و در مراحل اولیه تحقیق هستیم.

انتهای پیام


ایسنا

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *