دولت در بودجه ۹۲ اعتبارات غذای دانشجویی را حذف کرده است

۰۵خردادماه۹۲ به نقل از منبع ذکر شده، در پرتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه پول غذای دانشجویان در اختیار صندوق رفاه دانشجویی بوده و هست، افزود: متاسفانه در لایحه بودجه سال جاری دولت اعتبارات غذای دانشجویی را برداشت کرده و در اختیار دانشگاه ها قرار داده است.

محمدمهدی زاهدی در نشست علنی امروز (یکشنبه ۵ خرداد) مجلس شورای اسلامی و در جریان بررسی بخش هزینه ای بودجه سال کل کشور با بیان اینکه در بودجه سال ۹۱، اعتبارات صندوق رفاه دانشجویی برای تهیه غذای دانشجویان حدود ۱۷۰ میلیارد تومان بوده است، گفت: متاسفانه هیچ مبلغی از این اعتبار برای تهیه غذای دانشجویی اختصاص نیافت، حال چگونه می گردد که از تریبون مجلس مبلغ ۳۰۰ میلیارد تومان از اعتبارات تهیه غذای دانشجویی برای افزایش حقوق اعضای هیات علمی اختصاص داده شده است.

نماینده مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پول غذای دانشجویان در اختیار صندوق رفاه دانشجویی بوده و هست، افزود: متاسفانه در لایحه بودجه سال جاری دولت اعتبارات غذای دانشجویی را برداشت کرده و در اختیار دانشگاه ها قرار داده است.

وی ادامه داد: هدف دولت از این اقدام این بوده است که بگوید اعتبارات دانشگاه ها ۵ درصد رشد کرده و این در حالی است که اگر پول غذای دانشجویان را در اختیار صندوق رفاه دانشجویی قرار دهیم، اعتبار سال ۹۲ دانشگاه ها در حدود منفی یک درصد رشد پیدا می کند.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با تاکید بر اینکه نباید فضای منفی علیه دانشگاه ها و هیات علمی ایجاد شود، تصریح کرد: در تمام دنیا مسئولان به هیات های علمی اعتماد کرده و وظایف را به آنها محول می کنند./

پایان پیام


سایت خبری تحلیلی نور نیوز
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *