دولت دیشب مصوبه پیمان سپاری ارزی را رسما لغو کرد/ ارائه گزارش ۱۰۰ روزه؛ دو هفته دیگر

گردآوری شده توسط گروه اقتصاد ممتاز نیوز:

رئیس دفتر رئیس جمهور از لغو مصوبه دولت قبل مبنی بر پیمان سپاری ارزی صادرکنندگان در جلسه روز قبل دولت خبر داد و گفت: با مصوبه تازه دولت، پیمان سپاری ارزی لغو و بخشنامه سازمان امور مالیاتی برای دریافت مالیات از صادرکنندگان ملغی اعلام شد.

محمد نهاوندیان در حاشیه جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی با بیان اینکه هر ۱۰۰ روز یک بار دولت به مردم گزارش خواهد داد، گفت: دو هفته دیگر ۱۰۰ روز اول آغاز به کار دولت به پایان می رسد و رئیس جمهور گزارش اقدامات عملی دولت را به مردم ارائه خواهد داد.

رئیس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران افزود: تشکیل جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی در مقر هیات دولت نشان دهنده اهتمام کابینه در گفتگو با بخش خصوصی است و از این پس جلسات به صورت مرتب و متناوب در اتاق بازرگانی و دولت تشکیل خواهد شد.

وی تصریح کرد: وزارت نیرو در این جلسه گزارشی را در خصوص وضعیت آب و سفره های زیرزمینی کشور ارائه دادند که بر این اساس، مقرر شد کمیته ای با مسئولیت وزارت نیرو و مشارکت وزارت جهاد کشاورزی و نمایندگان کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی تشکیل شود تا اصل ۱۴۰ برنامه پنجم توسعه را با قوانین موجود تطبیق دهد.

به گفته نهاوندیان، با توجه به مصوبه روز قبل دولت در موضوع ارز حاصل از صادرات، پیمان سپاری ارزی برداشته خواهد شد و بخشنامه مالیاتی که بر اساس آن صادرکنندگان مکلف به پرداخت مالیات برای فعل صادراتی انجام شده خود بودند لغو شد.

رئیس دفتر رئیس جمهور خاطر نشان کرد: تمام تلاش دولت برداشتن موانع پیش روی تولید و صادرات است و در این راه اجرای مصوبه ۳۵ بندی دولت را به طور جدی در دستور کار قرار داده است.

وی در ادامه گفت: جلسه امروز با رسیدن به حد نصاب تشکیل شد. در ماده قانون مربوط به تشکیل شورای پول و اعتبار نحوه تعیین اعضای تازه آورده شده و بر این اساس ۸ نفر از مدیران عامل بخش‌های خصوصی و تعاونی به پیشنهاد اتاق ایران و اتاق تعاون به عنوان اعضای تازه این شورا معرفی شدند. آقایان جلال‌پور، خلیل‌زاده، بهرام‌مند، معتمدی، میری، پورفلاح، رضایی‌نژاد و بحرینیان اعضای تازه شورای عالی گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی می باشند.

نهاوندیان توضیح داد: اعضای پیشنهادی اتاق‌ها ۱۲ نفر از بخش خصوصی و تعاون بودند که در جلسه امروز سوابق کاری آنها ارائه و بررسی شد و به صورت رای‌گیری با ورقه، اعضای شورا اعلام نظر کردند که در نهایت در شمارش به ۹ نفر رسیدیم و برای انتخاب بین دو نفر آخر مجددا رای‌گیر شد.

رئیس دفتر رئیس جمهور با اشاره به بررسی موضوع بحران آبی در جلسه شورای گفتگو، اظهارداشت: دغدغه‌هایی که نسبت به وضعیت سفره‌های زیرزمینی آب و مسائل زیست محیطی در کشور مطرح است، امروز در جلسه شورا بررسی و مصوب شد کمیته‌ای با مشارکت دستگاه‌های ذیربط و مسئولیت وزارت نیرو با حضور نماینده وزارت جهاد کشاورزی، نمایندگان اتاق‌ها و تشکل‌های ذیربط و نمایندگانی از کمیسیون کشاورزی مجلس تشکیل شود تا این کمیته اجرای ماده ۱۴۰ قانون برنامه را رصد کرده و فعالیت‌های این حوزه را با این ماده قانونی تطبیق کند.


khabareghtesadi.com
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *