دولت سوئیس مخالف انتقال پول فیفا به حساب سفارت ایران!

گردآوری توسط گروه ورزش ممتازنیوز

ورزش > فوتبال ملی – کفاشیان به سبب همین مخالفت هفته قبل مجبور شد از بازار آزاد ارز تهیه کرده و برای رزرو کمپ باشگاه کورنتیانس اقدام کند.

به گزارش ممتاز؛در حالی که فدراسیون فوتبال برای جام جهانی تدارک می بیند و فیفا موظف است پول این تدارک را پرداخت کند، همچنان هیچ پولی به حساب فدراسیون واریز نمی شود. نه اینکه فیفا نخواهد به فدراسیون پول بدهد، بلکه نمی تواند. پیش از حضور سپ بلاتر رئیس فیفا در تهران، علی کفاشیان مذاکراتی را برای دور زدن تحریم ها و واریز پول به حساب فدراسیون فوتبال با او داشت. بلاتر گفت، تنها پول را به حسابی می ریزند که متعلق به دولت ایران باشد و مبلغ پرداختی به هیچ حساب دیگری واریز نمی شود. علی کفاشیان هم پس از مشورت با دولت، شماره حساب سفارت ایران در سوئیس را در اختیار فیفا قرار داد. در حالی که فدراسیون امیدوار بود که این پول به حساب شان واریز شود فیفا اعلام کرد این موضوع امکانپذیر نیست و دولت سوئیس با انتقال این وجه مخالفت کرده است.

فدراسیون فوتبال موظف است ظرف روزهای آینده به سبب رزرو کمپ باشگاه کورنتیانس در برزیل برای برگزاری اردو، به حساب این باشگاه پولی را واریز کند. کفاشیان در آخرین مرحله از مذاکراتی که با فیفا داشت خواهان دریافت طلب یک میلیون دلاری فدراسیون بابت آماده سازی تیم ملی شد که پاسخ منفی شنید. به همین سبب علی کفاشیان مجبور شد هفته قبل از بازار آزاد ارز مورد نیاز را تهیه کند و مراحل را برای ارسال این پول به باشگاه برزیلی طی نماید.

در صورت تداوم این مشکل، فیفا نمی تواند علاوه بر حق آماده سازی تیم ملی ایران در مسیر جام جهانی، پول حق پخش مقدماتی رقابت ها و همینطور پاداش صعود ایران به برزیل را پرداخت کند. در این صورت بدهی تقریبی فیفا به ایران نزدیک به ۴۱ میلیارد تومان-البته با توجه به قمیت ارز در بازار ایران خواهد بود. 

۲۵۱ ۴۱


RSS
ماخذ: خبر آنلاین
باز نشر: پایگاه اینترنتی خبری تحلیلی ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *