دولت وفاق سبب افزایش اقبال اصولگرایان خواهد شد

۰۷م آذر ،

قائم مقام مرکز سیاسی حزب موتلفه گفت: اگر قانون انتخابات تغییر نکند و قرار باشد انتخابات با شرایط فعلی برگزار شود، سه گروه اصولگرایان، اصلاح‌طلبان و گروهی متمایل به جریان انحرافی در انتخابات حضور خواهند یافت.

محمدمهدی اسلامی در گفتگو با خبرنگار احزابممتازنیوز،‌ دربارهٔ چگونگی حضور طیف‌های گوناگون سیاسی در انتخابات آتی اظهار داشت: معتقدم چگونگی حضور گروه‌های سیاسی در انتخابات آتی وابسته به تغییر یا عدم تغییر قانون انتخابات است که هم‌اکنون در دست بررسی است.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی در ادامه با بیان این مطلب که اصلاح قانون انتخابات،‌ برگزاری انتخابات آتی را دستخوش تغییراتی خواهد کرد،‌ گفت: لحاظ کردن برخی از شرایط خاص از جمله دارا بودن مدرک تحصیلی خاص و یا رجل مذهبی سیاسی بودن سبب ایجاد محدودیت‌هایی در حضور اشخاص و گروه‌های سیاسی در انتخابات می‌شود.

وی بر همین اساس تصریح کرد: اما اگر قانون انتخابات تغییر نکند و قرار باشد انتخابات با شرایط فعلی برگزار شود، سه گروه اصولگرایان، اصلاح‌طلبان و گروهی متمایل به جریان انحرافی در انتخابات حضور خواهند یافت که بر اساس شواهد انتخابات قبل، اقبال مردم به سوی اصولگرایان است.

اسلامی با اشاره به این نکته که اگر اصولگرایان با تعدد نامزدها روبرو شوند، دچار چند دستگی خواهند شد؛ خاطرنشان کرد: در چنین شرایطی ممکن است تشکل های با سابقه بیشتر و تشکلهای جوانان با پرچم های جداگانه وارد انتخابات شوند که سبب ریزش آرای اصولگرایان به سبد گروه سوم از میان رقیبان خواهد شد.

وی با اشاره به سابقه استفاده اصلاح‌طلبان و متمایلین به جریان انحرافی از جنگ روانی، خاطر نشان کرد: اصلاح طلبان و طرفداران جریان انحرافی ابایی از به کارگیری مدل‌های ماکیاولی برای جذب آرای خاکستری ندارند.

مدیر موسسه مطبوعاتی “شما” در ادامه اظهار داشت: اگر اصولگرایان با دولت وفاق (و نه وحدت ملی) در جهت استفاده از پتانسیل‌های موجود اصولگرایان وارد انتخابات شوند؛ به راحتی خواهند توانست اعتماد مردم را جلب کنند.

قائم مقام مرکز سیاسی حزب موتلفه در پایان با اشاره به امکانات مالی در اختیار برخی از طیف‌های موجود، خاطرنشان کرد: بر اساس شنیده‌ها،‌ جریان انحرافی از منابع مالی متعددی برخوردار است اما انتظار می‌رود رویه نظارت بر نامزدها تا روز انتخابات که در دستور کار نهادهای نظارتی است، مانع سوء استفاده های این طیف شود.

انتهای پیام/


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ