دومین دوسالانه بین المللی خوشنویسی ایران افتتاح شد

یکشنبه ۲۴ اردیبهشت – ۰۲:۱۰:۵۸ ب.ظ

نظرات شما ارسال به دیگران چاپ بدون عکس چاپ با عکس
نظرات شما ارسال به دیگران چاپ بدون عکس چاپ با عکس

با پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی سخنرانی غلامحسین امیر خانی؛

بزرگنمایی:  

خبرگزاری آریا- دومین دوسالانه بین المللی خوشنویسی ایران با پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و با حضور گسترده هنرمندان خوشنویسی شنبه ۲۳ اردیبهشت ماه در قزوین آغاز شد.
به گزارش خبرگزاری آریا، افتتاحیه دومین دوسالانه بین المللی خوشنویسی ایران با حضور هنرمندان پیشکسوت خوشنویسی در سرای سعد السلطنه قزوین برگزار شد.
در این مراسم علیقلی امیر احمدی ؛ مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پیام وزیر ارشاد را قرائت کرد.
سید محمد حسین شفیعی ها ؛ دبیر دومین دوسالانه بین المللی خوشنویسی ایران گفت: دوسالانه بین المللی خوشنویسی در دومین دوره نیز با استقبال قابل توجه هنرمندان برگزار شده است و در مجموع ۹۴۰ اثر به دبیرخانه رسید که بیش از ۴۰۰ اثر در دوسالانه به نمایش گذاشته شده است.
شفیعی ها ادامه داد: دوسالانه در بخش رقابتی ، نمایشگا هی و آثار استادان پیشکسوت برگزار  شده است و نمایشگاه آثار درویش عبدالمجید طالقانی ، آثار هنرمندان استان قزوین از بخش های دیگر دوسالانه است.
محمود شالویی ؛ رییس شورای سیاستگذاری دومین دوسالانه بین المللی خوشنویسی ایران نیز در این مراسم گفت: با توجه به اهمیت و قداست هنر خوشنویسی ضرورت داشت که برنامه هایی برای گسترش و تعالی آن برگزار شود و از چهار سال گذشته نمایشگاه هایی درباره هنر خوشنویسی برگزار شد.
شالویی افزود: در همین راستا دوسالانه خوشنویسی با مشارکت و همراهی هنرمندان و پیشکسوتان از دو سال قبل آغاز شد و خوشبختانه امروز دومین دوره آن با قوت بیشتری برگزار شده است.
وی در ادامه گفت: امیدواریم دوسالانه خوشنویسی روند رو به رشد خود را طی کند و بی شک می تواند از بسیاری از رویدادهای هنری سبقت بگیرد و جنبه بین المللی آن تقویت شود.
غلامحسین امیرخانی، هنرمند پیشکسوت خوشنویسی نیز در این مراسم با قدردانی از محمود شالویی و محمد حسین شفیعی ها به خاطر برنامه ریزی و برگزاری دوسالانه خوشنویسی گفت: ما پرچمدار هنر خوشنویسی به لحاظ  تاریخی و هنری هستیم و ضرورت دارد که جلوه های بایسته و شایسته این هنر بیش از گذشته در جهان ارائه شود.
امیر خانی همچنین با تاکید بر اخلاق و معنویت درهنر گفت: امروز اخلاق و انسانیت ضرورت قرن حاضر است و این اخلاق و معنویت نیز باید در هنر امروز تجلی یابد.
امیر خانی همچنین با اشاره به رابطه ادبیات و خوشنویسی گفت: خدمات متقابل ادبیات و خوشنویسی بی نظیر است و این تقارن و همراهی را درعرصه های دیگر نمی توان دید.
در ادامه مراسم پیام حمید شاه آبادی ؛ معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به دومین دوسالانه بین المللی خوشنویسی ایران توسط علی تن قرائت شد و نمایشگاه آثار دوسالانه گشایش یافت.
در دومین دوسالانه بین المللی خوشنویسی ایران آثاری از کشورهای ترکیه، مصر، سوریه، عراق، تاجیکستان، پاکستان، قرقیزستان و افغانستان در کنار آثار هنرمندان کشورمان به نمایش گذاشته شده است.
در بخش استادان پیشکسوت آثاری از غلامحسین امیرخانی ، یدالله کابلی خوانساری ، عباس اخوین ، محمد سلحشور ، جلیل رسولی ، ازهار شرکا، محمد صادق احد پور ، سید رضا بنی رضی و … به نمایش گذاشته شده است.
در مراسم افتتاحیه دومین دوسالانه بین المللی خوشنویسی ایران هنرمندانی از جمله غلامحسین امیرخانی ، یدالله کابلی خوانساری ، محمد سلحشور، احمد عبد الرضایی ، علی اشرف صندوق آبادی و … حضور داشتند.
دومین دوسالانه بین المللی خوشنویسی ایران تا ۱۸ خرداد ماه در قزوین ادامه داد

 

کد خبر: ۲۰۱۲۰۵۱۳۱۴۱۰۵۸۰۴۰


خبرگزاری آریا

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *