دومین جکت فاز ۱۹ پارس جنوبی برای نصب در این میدان بارگیری شد

به گزارش ایرنا، حمیدرضا مسعودی روز دوشنبه در جمع خبرنگاران اعلام کرد: این سازه بزرگ دریایی پس از انتقال به موقعیت تا هفته نخست مرداد ماه نصب خواهد شد.

وی افزود: در فاز ۱۹ پارس جنوبی چهار سکوی اصلی و اقماری برای تولید ۵/۵۶ میلیون متر مکعب گاز در روز پیش بینی شده است.

مسعودی اضافه کرد: با نصب جکت سکویA 19در هفته اول مرداد ماه، مقدمات ورود دومین دکل حفاری در فاز ۱۹ نیز فراهم و حفاری چاه های تولیدی این فاز مرزی با شتاب بیشتری پیگیری می‌شود.

وی اظهارداشت: دکل نخست فاز ۱۹ پارس جنوبی هم اکنون در حال اجرای عملیات حفاری چاه های توصیفی و تولیدی است.

مسعودی افزود: مراحل ساخت جکت سوم (B 19) این فاز که مربوط به سکوی اقماری این حوزه است نیز تا دو ماه آینده ساخته خواهد شد.

در طرح توسعه فاز ۱۹ پارس جنوبی حفاری ۱۵ حلقه چاه گازی پیش بینی شده است که با احتساب اختصاص بخش دوم سکوی فاز یک در مجاورت این فاز تعداد چاه های این پروژه به ۲۱ حلقه می‌رسد.

با توجه به موقعیت مرزی فاز ۱۹ و استقرار در بخش پر فشار میدان مشترک پارس جنوبی، این فاز در زمره فازهای دارای چهار سکو قرار گرفته و قادر است با در اختیار داشتن تنها ۲۱ چاه عملیاتی، تولیدی مشابه با دو فاز استاندارد پارس جنوبی با ۴۴ چاه گازی داشته باشد.

کنسرسیوم ایرانی متشکل از شرکت های پتروپارس و مهندسی و ساخت تاسیسات دریایی ایران مجری توسعه این بخش از میدان در لایه مشترک گازی پارس جنوبی هستند. ک/۲

۵۳۹/۶۸۱

انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) / کد خبر ۸۰۲۲۱۶۲۲


ایرنا: خبرگزاری جمهوری اسلامی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *