دومین نشست مشترک نمایندگان بیمارستان‌های خصوصی و سازمان‌های بیمه‌ای برگزار شد

به گزارش تفسیری ممتاز نیوز iبه نقل از ممتاز نیوز در تاریخ دوشنبه ۸ آبان ۹۱،
ممتاز نیوز: دومین نشست مشترک رؤسا و نمایندگان بیمارستان‌های خصوصی با نمایندگان سازمان‌های بیمه‌ای iبه میزبانی سازمان نظام پزشکی iبه عنوان سازمان مورد وثوق طرفین و iبه منظور حل مشکلات بیماران بیمه شده، در حالی برگزار شد که بعضی از قراردادهای بیمه‌های تکمیلی با بیمارستان‌های خصوصی در سال ۹۱ تمدید نشده و نگرانی از بی‌اعتمادی جامعه پزشکی از بیمه‌ها افزایش یافته است.

به گزارش تفسیری ممتاز نیوز iبه نقل از روابط عمومی سازمان نظام پزشکی، نشست مشترک رؤسا و نمایندگان بیمارستان‌های خصوصی تهران و شرکت‌های بیمه‌ای دولتی و خصوصی iبه منظور تسریع در تمدید قراردادهای بیمه‌های تکمیلی با بیمارستان‌های خصوصی با حضور رئیس کل، معاونان و مسؤولان سازمان نظام پزشکی روز چهارشنبه سوم آبان‌ماه در محل این سازمان برگزار شد.

دکتر سیدشهاب‌الدین صدر، رئیس کل سازمان نظام پزشکی با اشاره iبه جلسه پیشی نمایندگان بیمارستان‌های خصوصی تهران و شرکت‌های بیمه‌ای که دوم خردادماه برگزار شد، گفت: با گفتگوهای انجام شده در آن جلسه انتظار داشتیم که تفاهم لازم برای تمدید قرارداد بیمه‌های تکمیلی با بیمارستان‌های خصوصی صورت گرفته باشد و مشکلات بیماران در این خصوص حل شود که متأسفانه تاکنون این اقدام انجام نشده است.

وی افزود: یکی از مسایل طرح شده از سوی سازمان نظام پزشکی در جلسه اخیر کمیسیون iبهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی موضوع عدم تمدید قراردادهای بیمه‌های تکمیلی با بیمارستان‌های خصوصی و سرگردانی بیماران است.

رئیس کل سازمان نظام پزشکی ادامه داد: هدف از برگزاری این جلسه نیز بررسی مشکلات و موانع سر راه تمدید قراردادهای بیمه‌های تکمیلی با بیمارستان‌های خصوصی با شرایط فعلی اقتصادی و تعرفه‌ها است تا در صورت نیاز ما هم در کنار شما بتوانیم با پیگیری‌ها و رایزنی‌های لازم زمینه تمدید هر چه سریع‌تر این قراردادها را فراهم کنیم.

در ادامه جلسه، دکتر زالی، قائم مقام سازمان نظام پزشکی با اشاره iبه تشکیل کار گروه ویژه‌ای از سوی سازمان نظام پزشکی با حضور نمایندگان این سازمان، بیمارستان‌های خصوصی و شرکت‌های بیمه دولتی و خصوصی برای مذاکره و حل مسایل طرفین، پیشنهاد نمود که فعالیت این کار گروه جدی‌تر دنبال شود و اختلاف‌نظرهای موجود توسط این کارگروه پیگیری شود.

وی افزود: تاکنون در بخش درمان غیر دولتی، بیشترین همراهی و تعامل با بخش سلامت جامعه از سوی بیمارستان‌های خصوصی صورت گرفته است بنابراین جا دارد از بیمارستان‌های خصوصی و انجمن صنفی بیمارستان‌های خصوصی و مواضع عادلانه آنها تقدیر و تشکر نمود.

دکتر زالی با اشاره iبه ضرورت خوشنامی و اعتبار در فعالیت بیمه‌ها، عنوان نمود: یکی از اصول مهم فعالیت بیمه‌ها در جامعه میزان اعتبار و اعتماد مردم و اقشار مختلف iبه بیمه‌ها است در حالی که متأسفانه بدهی‌های سنگین بیمه‌ها iبه جامعه پزشکی سبب تنزل اعتبار این بیمه‌ها در بین بعضی از پزشکان خوشنام و بیماران مراجعه‌کننده iبه آنها شده است که در آینده فعالیت مفید بیمه‌ها را دچار چالش خواهد نمود.

در ادامه تعدادی از رؤسای بیمارستان‌ها مشکلات مربوط iبه تمدید قراردادهای سالیانه بیمه‌های تکمیلی با این بیمارستان‌ها را مطرح نمودند و در پاسخ تعدادی از مسوولان و نمایندگان سازمان ها و شرکت های بیمه ای iبه مسایل و دغدغه های آنان پاسخ دادند.

منبع: ممتاز نیوز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *