دومین کارت زرد مجلس به وزیر اقتصاد

۱۸م دیماه ،

بینا- نمایندگان مجلس شورای اسلامی از توضیحات شمس الدین حسینی وزیر اقتصاد در خصوص سبب عادم اخذ معوقات بانکی به خصوص از اشخاصی که تسهیلات سنگین دریافت کرده اند قانع نشدند و مجلس نهم دومین کارت زرد را به وزیر اقتصاد داد.
بررسی سوال احمد امیرآبادی فراهانی نماینده قم از سید شمس الدین حسینی وزیر اقتصاد در جلسه علنی روز یکشنبه مورد بررسی قرار گرفت.
علل عدم اخذ معوقات بانکی به خصوص از اشخاصی که تسهیلات سنگین دریافت کرده اند و مهلت پرداخت آن پایان یافته است سوال نماینده قم از وزیر اقتصاد بود.
حسینی در پاسخ به این سوال گفت: بحث مطالبات معوق در دولت آقای احمدی نژاد افشا شد و از روزهای اول که ما وارد شدیم صورت های مالی بانک ها را شفاف کردیم و این اولین گام برای وصول مطالبات معوق بود.
وی افزود: مطالبات معوق طبقه بندی های بسیاری دارد اما چیزی از نظر سیستم اجتماعی اقتصادی نگران کنده است همان دانه درشت ها می باشند، یک گروه آنها دولتی می باشند مثل شرکت پشتیبانی امور دام، ایران خودرو وسایپا که حدود ۶ هزار میلیارد تومان یعنی معادل ۱۰ درصد کل معوقات بدهکارند اما یک گروه صنعتگران خصوصی می باشند که بدهی بانکی کلان دارند و بانک ها بلا استثنا برای همه آنها اقامه دعوا کرده اند و ما همه را به کمیسیون اصل ۹۰ قانون اساسی مجلس فرستادیم.
در پایان سخنان حسینی، امیرآبادی اعلام کرد که ا ز اظهارات وزیر قانع نشده و بهتر است که توضیحات وزیر به رای مجلس گذاشته شود.
نمایندگان مجلس با ۸۱ رای موافق، ۱۰۳ رای مخالف و ۳۰رای ممتنع از ۲۲۸ نماینده حاضر اعلام کردند که از اظهارات وزیر قانع نشدند.
این دومین کارت زرد مجلس نهم به وزیر اقتصاد است.
طبق آیین نامه مجلس در صورتی که مجلس در جریان پرسش و پاسخ از وزیران سه مرتبه از اظهارات وزیر مربوطه قانع نشود شرایط استیضاح وی در مجلس فراهم می گردد.

RSS
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *