دونالد ترامپ نامزد حزب جمهوری خواه شد

دونالد ترامپ نامزد حزب جمهوری خواه شد

دونالد ترامپ میلیاردر اهل نیویورک روز سه شنبه در جریان گردهمایی ملی حزب جمهوری خواه در شهر کلیولند ایالت اوهایو رسما نامزدی حزب شد.شمارش آرای نمایندگان حزبی برای ساعاتی ادامه داشت تا اینکه رای نمایندگان ایالت نیویورک او را به حد نصاب لازم رساند.

به گزارش سایت خبری ممتاز نیوز:به نوشته ی بی بی سی، نامزدی او در روز پنجشنبه زمانی که طی یک سخنرانی آن را بپذیرد، رسمیت خواهد یافت.
ترامپ در توییتر نوشت:‌ “نامزدی حزب جمهوری خواه در انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده افتخار خیلی بزرگی است. من سخت کار خواهم کرد و هرگز شما را مایوس نخواهم کرد. اول آمریکا!”
ایوانکا ترامپ دختر او پس از این رای گیری گفت:‌ “باورنکردنی است، سورئال است، به پدرم افتخار می‌کنم.”پسرش هم آن را “یکی از غیرواقعی‌ترین لحظات زندگی” توصیف کرد و نامزدی پدرش را “تاریخی” خواند.
او گفت:‌ “این یک جنبش واقعی است، او یک آدم واقعی است که از عهده کار برآمده و می‌خواهد آن را در خدمت کشور قرار دهد.”این رای گیری در دومین روز گردهمایی ملی جمهوری خواهان انجام می‌شود.آخرین تلاش نمایندگان (معتمدین ایالتی) مخالف ترامپ برای رای دادن به کسی غیر از او روز دوشنبه ناکام ماند.دونالد ترامپ ششمین نامزد ملی حزب جمهوری خواه در انتخابات سراسری از ایالت نیویورک است. کالیفرنیا و اوهایو هر کدام پنج نامزد در انتخابات سراسری داشته اند. این حزب در سال ۱۸۵۴ تشکیل شد.

تاریخ انتشار خبر: ۲۰ July 2016 | 5:43 am
باز نشر: اخبار ایران و جهان ممتاز نیوز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ