دونده ۴۰۰ متر ایران: هدفم فینالیست شدن در المپیک است

دونده ۴۰۰ متر با مانع ایران گفت: هدف اولم فینالیست شدن در المپیک است و تمرینات و رکوردهایی هم که می‌زنم در حد فینال است.

به گزارش ممتازنیوز به نقل از ایسنا، مهدی پیرجهان، دونده ۴۰۰ متر با مانع ایران یکی از شانس‌های اصلی المپیکی شدن در دوومیدانی است. این ورزشکار هدف اصلی خود را رسیدن به فینال المپیک می‌داند اما اکنون تمریناتش به دلیل شیوع ویروس کرونا تحت تاثیر قرار گرفته است.

پیرجهان در گفت‌وگو با ایسنا در مورد پیگیری تمرینات خود بیان کرد: تا حد امکان سعی می‌کنم در خانه باشم چون شرایط فعلا نامساعد است اما گاهی باید در بیرون از خانه تمرین داشته باشم که با احتیاط کامل و رعایت موارد لازم کار می‌کنم. تمرینات بیرون از خانه را در یک مجموعه ورزشی خصوصی همراه با مربی‌ام انجام می‌دهم و شخص دیگری در این مجموعه نیست.

او در مورد تاثیر شیوع کرونا بر روند تمریناتش گفت: محدودیت‌هایی پیش آمده و تمریناتم مثل قبل پیگیری نمی‌شود اما امیدوارم این موضوع به زودی تمام شود. سعی می‌کنم تا روشن شدن تکلیف، حفظ آمادگی کنم تا ببینم برنامه‌ریزی فدراسیون چگونه است و در چه مسابقاتی شرکت می‌کنم.

این دونده در مورد به تعویق افتادن المپیک بیان کرد: با اینکه در میادین بزرگی شرکت کرده‌ام، تجربه کافی برای المپیک ندارم اما الان که این بازی‌ها عقب افتاده باز هم می‌توانم تمرین کنم و در میادین بزرگی حاضر شوم تا تجربه کافی برای شرکت در المپیک را به دست بیاورم. وضعیت برای من خیلی بد نشد و می‌توانم سال بعد با آمادگی کامل در این بازی‌ها شرکت کنم.

او در پاسخ به این سوال که با وجود تعویق یک ساله بازی‌ها چه اندازه شانس المپیکی شدن از طریق کسب سهمیه را دارید؟ بیان کرد: اصلا به سهمیه فکر نمی‌کنم و هدف اولم فینالیست شدن در المپیک است. تمرینات و رکوردهایی هم که می‌زنم در حد فینالیستی است. ترسی از اینکه سهمیه بگیرم یا نگیرم، ندارم چون سطح تمریناتم بالا است، رکوردهای خوبی می‌زنم و از خودم راضی هستم. امیدوارم این وضعیت تمام شود تا بتوانم درمسابقات خودی نشان بدهم.

پیرجهان گفت: الان در تبریز هستم چون همه اردوها لغو شده و باید در خانه بمانیم. برای مردم ایران آرزوی سلامتی دارم و امیدوارم که این وضعیت تمام شود.

انتهای پیام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ