دو استراتژی دولت در ارائه بودجه و نگرانی مجلس

۱۳م آذر ،

یک عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اعلام برگزاری جلسه‌ای با معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور دربارهٔ بودجه ۹۲، گفت: درحال حاضر نمایندگان مجلس به شدت نگران وضعیت بودجه سال آینده می باشند.

غلامعلی جعفرزاده در گفتگو با مهر درخصوص ارائه لایحه بودجه سال آینده توسط دولت در موعد مقرر(۱۵ آذرماه) اظهارداشت: بعضی از نمایندگان مجلس در شهریورماه با بهروزمرادی معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور دربارهٔ ارائه به موقع لایحه بودجه سال جلسه ای برگزار کردند.

وی افزود: در این جلسه به معاون رئیس جمهور گفتیم که احکام بودجه ای که وابسته به زمان نیست را زودتر به مجلس ارائه کند تا مجلس فرصت کافی برای بررسی آن داشته باشند اما متاسفانه این کار انجام نشد.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به تعلل معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری در ارائه لایحه بودجه سال آینده به مجلس، گفت: با توجه به شرایط موجود به نظر می رسد یا دولت تاکنون هیچ اقدام جدی دررابطه با تدوین بودجه سال آینده انجام نداده است یا اینکه قصد دارد آن را یک دفعه به مجلس ارائه کند که مجلس وقت کافی برای بررسی آن نداشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: باوجود اینکه اعضای معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهور مهمان همیشگی کمیسیون برنامه و بودجه می باشند، اما متاسفانه آنها در جلسات کمیسیون پاسخ شفافی دربارهٔ تدوین بودجه سال نمی دهند.

جعفرزاده با بیان اینکه درحال حاضر نمایندگان مجلس به شدت نگران وضعیت بودجه سال آینده می باشند، گفت: با توجه به شرایط فعلی کشور، مجلس به هیچ وجه به دنبال ایجاد تنش نیست بلکه به دنبال برقراری تعامل با دولت است اما ظاهرا این تعامل یکسویه ثمری در پی نخواهد داشت.

وی با ابراز امیدواری از اینکه دولت در موعد مقرر (۱۵ آذرماه) بتواند لایحه بودجه سال را به مجلس ارائه کند، درعین حال گفت: اگر دولت نمی تواند در موعد مقرر لایحه بودجه سال آینده را به مجلس ارائه کند ،حداقل سعی کند این لایحه را با کمترین تاخیر به پارلمان ارائه کند تا نمایندگان فرصت کافی برای بررسی دقیق آن داشته باشند.


sadkhabar.ir
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *