دو دغدغه اصلی بانک مرکزی از نگاه بهمنی

۲۸م اسفند ،

بینا- رئیس کل بانک مرکزی با پیش بینی وضعیت اقتصاد ایران در سال ۹۲، گفت: کاهش نرخ تورم و کنترل نوسانات بازار ارز دو دغدغه مهم بانک مرکزی برای سال ۹۲ خواهد بود.
به گزارش بینا، محمود بهمنی به مهر دربارهٔ وضعیت اقتصاد ایران در سال ۹۲ گفت: باتوجه به روند کنونی متغیرهای اقتصادی، باید اذعان کرد که کاهش نرخ تورم و کنترل نوسانات بازار ارز دو دغدغه مهم بانک مرکزی برای سال ۹۲ خواهد بود.
وی با بیان اینکه روند بعضی اجزای شاخص قیمت مصرف کننده در ماه‌های اخیر نشان از کاهش پتانسیل و شتاب تورمی آتی دارد، افزود: با این وجود، بانک مرکزی در تلاش است با هماهنگی شورای پول و اعتبار و مساعدت قوای دیگر، از همه راهکارهای ممکن برای کنترل بیشتر شتاب تورم بهره ببرد.
رئیس کل بانک مرکزی بر هماهنگ شدن الگوی تجارت خارجی با الگوی درآمدهای ارزی تاکید کرد و اظهارداشت: علاوه بر آنچه که در اختیار بانک مرکزی است، اصلاح کامل انتظارت تورمی و اعاده آرامش خاطر به فعالان بازار از حیث زیست‌های غیراقتصادی، باز شدن مطلوب مجاری تجاری و افزایش درآمدهای ارزی موکول به اتفاقهای آتی در مذاکرات سیاسی نیز است و طبعا این بانک صرفا در دامنه تحت اختیار و نفوذ خود می‌تواند برنامه‌ریزی و اقدام کند.
بهمنی دربارهٔ تدابیر اتخاذ شده برای پایان سال گفت: برای تعطیلات ایام عید همه پیش بینی‌ها صورت گرفته است و کشیک بانکها دایر خواهد بود.
وی توضیح داد: همه برنامه های ما در طول سال انجام شده است و برای تعطیلات سال نو هم پیش بینی هایی انجام داده ایم و دستگاههای خودپرداز نیز فعال است تا مردم هیچ مشکلی برای نیازهای بانکی نداشته باشند.

RSS
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ