دو سناتور برجسته به لیست مخالفان تحریم ایران پیوستند

به گزارش گروه وبگردی ممتاز نیوز:

ضربه ای جدید به تندروهای کنگره: دو سناتور برجسته به لیست مخالفان تحریم ایران پیوستند

دو سناتور برجسته به لیست مخالفان تحریم ایران پیوستند/مخالفت اکثریت در حلقه ی رهبری دموکرات سنا با لایحه
دو تن از سناتورهای برجسته سنا به لیست مخالفان به رای گذاشتن لایحه تحریم های جدید ایران پیوستند: پتی مورای و الیزابت وارن.

واشنگتن پست نوشت: دو تن از سناتورهای برجسته سنا به لیست مخالفان به رای گذاشتن لایحه تحریم های جدید ایران پیوستند: پتی مورای و الیزابت وارن.

به گزارش انتخاب، مخالفت مورای به شدت قابل توجه و با اهمیت است، چراکه او عضو رهبر دموکرات سنا است. اکنون در حلقه ی رهبری دموکرات سنا، چاک شومر موافق لایحه تحریم ایران است اما مورای، هرید رید و دیک دوربین با آن مخالف هستند. با این اوصاف احتمال به رای گذاشتن لایحه کمتر از روزهای گذشته شده است.

مورای طی بیانیه ای آورده است: من به شدت از برداشتن گام هایی از سوی ایران برای رفع نگرانی های جامعه بین المللی و امضا توافق نامه هسته ای خرسندم. معتقدم که این توافق می تواند گامی مهم در تلاش های ما برای دستیابی به راه حل دیپلماتیک بر سر این مسئله پیچیده باشد.

در همین حال، الیزابت وارن طی بیانیه ای مخالفت خود را با این لایحه اعلام کرد.

لیسی روز سخنگوی وارن گفت: سناتور معتقد است که ما باید از هر گزینه ای برای حل مسالمت امیز مسئله هسته ای ایران استفاده کنیم. او از تحریم های جدید علیه ایران حمایت نمی کند.

واشنگتن پست در پایان نوشت: اگر شرابط فعلی باقی بماند، احتمال به رای گذاشتن لایحه تحریم های جدید ایران بسیار کم می شود. اکنون این لایحه ۵۸ حامی دارد اما در طرف دیگر، ۱۰ رئیس دموکرات کمیته های سنا نامه ای در مخالفت با آن نامه ای امضا کرده اند. همچنین شش تن  از سناتورهای دموکرات علیه این لایحه موضع گرفته اند.  

منبع- انتخاب


سایت ممتاز|خبر ممتاز
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

تا این لحظه ۱نظر ثبت شده
  1. مهرداد گفت:

    بهنظر نمی رسد چندان مهم وکارامد باشد

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *