دو نشست در زمینه طرح تحول نظام بانکی

بینا- سخنگوی طرح تحول اقتصادی دولت، اعلام کرد: تاکنون ۲ نشست در زمینه طرح تحول نظام بانکی با حضور رئیس جمهور برگزار شده است.
محمدرضا فرزین در خصوص جدیدترین اقدامات صورت گرفته در زمینه طرح اصلاح نظام بانکی، گفت: برای این منظور تاکنون ۲ جلسه با حضور رئیس جمهور برگزار شده است.
به گزارش مهر، سخنگوی طرح تحول اقتصادی دولت، اظهار داشت: این طرح هم اکنون در دست بررسی است و به محض مشخص شدن نتایج نهایی، اعلام می شود.
فرزین همچنین از برنامه ریزی برای انجام برخی سرمایه گذاری های خارجی از طریق بکارگیری منابع صندوق توسعه ملی خبر داد و بیان داشت: طبق اساسنامه، صندوق می تواند از طریق شناسایی فرصت های مناسب سرمایه گذاری در خارج، در این زمینه فعالیت هایی را انجام دهد.
طرح تحول نظام بانکی یکی از محورهای اصلی طرح تحول اقتصادی بوده است که توسط رئیس جمهور ارائه شده بود.
سیدشمس الدین حسینی، وزیر امور اقتصادی و دارایی در اینباره گفته است: طرح تحول نظام بانکی از دغدغه‌های رئیس‌ جمهور برای تشکیل نظام جامع اطلاعات مشتریان بانکی است.
حسینی تاکید کرد: نظام بانکی ما نیاز به تحول دارد، زیرا با افزایش کارمندان بانکی، شعب و مشتریان دیگر اجرای برنامه ها با سیستم های نظارتی ۱۰ سال پیش امکانپذیر نیست.
با اینکه پیش تر اعلام شده بود طرح تحول نظام بانکی در سال ۹۰ اجرایی خواهد شد، ولی با تاخیر در این بخش یکی از مهم ترین اهداف اجرای این طرح در بخش بانکی کشور تقویت نظارت ها در شبکه بانکی کشور است.
کارگروهی نیز در سال گذشته به منظور بررسی ابعاد مختلف طرح تحول نظام بانکی به عنوان یکی از محورهای ۷ گانه طرح تحول اقتصادی تشکیل شده بود که هدف آن شناسایی نقاط ضعف شبکه فعلی بانکی کشور و ارائه راهکار در زمینه نحوه اجرای طرح تحول نظام بانکی در بهترین و موثرترین حالت بوده است.

RSS

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ